Teplice úvodní střetnutí vyhrály 3:2, po zisku prvního bodu si zhluboka oddychly. „Play off jsme začali důležitým vítězstvím. Věděli jsme, že to bude obtížný zápas, protože soupeř má tvrdou a intenzivní obranu. Ale zahráli jsme velmi dobře. Šli jsme do dvougólového vedení a měli další šance. Brno zkusilo power play, ale potřetí inkasovalo. Dominovali jsme," líčí průběh utkání trenér Teplice Eloy Alonso. 

Před půlí Helas snížil a souboj notně zdramatizoval. „Dobře jsme bránili a i když Brno dalo kontaktní gól, tak jsme pokračovali ve své hře," chválil Alonso.

Relativně spokojení mohli být i Brněnští. Přesvědčili se totiž, že s vysokým favoritem můžou hrát vyrovnanou sérii. „Ukázali jsme, že i když je Svarog velkým favoritem, tak mu sérii můžeme minimálně znepříjemnit a s trochou štěstí i bodovat," myslí si Jakub Sznapka, hráč Helasu. Podle něj mají Teplice plno individualit, které můžou být rozhodujícím faktorem célé série. "O to víc nás těší, že jsme nehráli druhé housle." 

Svarog slaví první výhru (ilustrační foto).
První čtvrtfinálový zápas vyhrály Teplice. Bylo to ale drama!

V pátek od 19.30 vypukne druhý match. "Bude to klíčové utkání série. Brno nám ukázalo, že umí být nepříjemné. My musíme nastoupit plně koncentrovaní a nic nepodcenit, dodržovat taktické pokyny. Pokud vše splníme, jsem si jistý, že domů pojedeme s výhrou," tvrdí teplický Jiří Baran. 

A jaký bude recept Helasu na úspěch? „Teplice po prvním utkání ví, že nás nemůžou podcenit, dobře se na zápas připraví. Očekávám proto daleko těžší souboj. Musíme navázat na náš úterní výkon, chceme mít ve hře větší odvahu," odkrývá karty trenér Helasu Brno Tomáš Galia.