Václav Šafář jel závod o body do rakouského formulového poháru „Drexler Formel Cup“ a se zcela novým týmem si nevedl špatně. V sobotním závodě bojoval o vítězství v kategorii dvoulitrových monopostů Renault až do předposledního kola. Největší sobotní soupeř Rakušan Nico Gruber odstartoval na velmi rozpálenou trať šestnáctikolového závodu před Šafářem, který jej musel téměř 25 minut stíhat ve velice rychlém tempu.

Oba jezdci jeli na limitu svých formulí, o čemž svědčí jejich nejrychlejší časy na kolo sobotního závodu. Gruber 1:34,361 min. a Šafář 1:34,434 min. „Stíhal jsem Grubera, jak jsem jen mohl, jel jsem absolutní hranu, celý závod jsem byl za ním v závěsu a neměl jsem v zatáčkách takový přítlak, protože mi Gruber se svým autem bral vítr z křídel,“ dodal Šafář a pokračoval. „Jakmile jsem se na rovince „start – cíl“ nebo na rovině do dvou posledních zatáček dostal z Gruberova stínu, okamžitě jsem ztrácel, jeho auto jelo na rovině zkrátka o něco rychleji,“ řekl poněkud zklamaně.

S blížícím se koncem závodu potřeboval český jezdec najít co nejvhodnější místo pro pokus o předjetí soupeře. „Vyjel jsem z Gruberova závětří v době, kdy on nasměřoval své auto na vnitřní obrubník předposlední zatáčky, který musíte trefit, aby jste zvládli průjezd. Šel jsem tedy na vnějšek a v předposlední zatáčce vás to táhne ven jak na centrifuze, bylo tam spousta místa a já spoléhal, že když mne to hodně vynese ven. Už jsem byl o téměř celou délku své formule před Gruberem a on mne trefil svým předním kolem, před mé zadní , nadhodil mne a já šel v hodinách do štěrku,“ sdělil Šafář, který v poklidu závod dojel, měl ztrátu okolo deseti sekund, navíc nevěděl, zda má vůz zcela v pořádku.

„Po závodě se mi přišel Gruber omluvit, že to neudělal úmyslně. Ukazoval mi svůj onboard, na které bylo vidět, že netrefil správně nájezd do zatáčky, a tak šel následně do mne. Sportovní komisaři už incident řešili a dali hodinu po závodě Gruberovi penalizaci 20 sekund.“ odkryl Šafář okolnosti, které jej poslaly na první místo.

Jenže sportovní komisaři za další dvě hodiny své rozhodnutí změnili, Gruberovi zrušili penalizaci, čímž se stav vítězem znovu on.

Vnedělním závodě dojel Šafář za Gruberem druhý. V obou víkendových závodech za oběma mladíky skončil se starším Renaultem formulový matador Tomáš Chabr starší.

Výsledky Formule Renault 2.0 l na Drexler Formel Cup v Mostě:
Sobota:
1. Nico Gruber (A) průměr. rychlost 146,3 Km/h
2. Václav Šafář (CZ) průměr. rychlost 144,8 Km/h
3. Tomáš Chabr sr. (CZ) průměr. rychlost 144,5 km/h

Neděle:
1. Nico Gruber (A) průměr. rychlost 159,6 Km/h
2. Václav Šafář (CZ) průměr. rychlost 157,3 Km/h
3. Tomáš Chabr sr. (CZ) průměr. rychlost 149,2 km/h