„Vedoucí našeho mužstva nám po zápase v šatně řekl, ať jdeme k autobusu společně, že domácí ´fanoušci´ stojí kolem něj a dělají problémy. Dokonce, že náš řidič musel zavolat policii,“ vylíčil webovému portálu iSport.cz futsalista západočeského celku Tomáš Vnuk. Autobus podle Plzeňanů tepličtí příznivci na parkovišti odřeli. A to není vše, hozením kamene z mostu při výjezdu z města prý rozbili přední sklo. „Vyjížděli jsme z Teplic a najednou rána. Mysleli jsme nejdříve, že řidič něco trefil, ale říkal, že něco letělo shora. Když jsme zastavili, zjistili jsme, že je rozbité přední sklo,“ pokračoval Vnuk.

Michail Žák, prezident Svarogu, se se svými spolupracovníky snažil zjistit pravdu. „Spolupracovali jsme s vedením haly, které nám umožnilo vyhodnotit záznamy z průmyslových kamer. Zjišťovali jsme informace od samotných fanoušků i od svědků okamžiků těsně po zápase. Velmi nepravděpodobné se jeví hlavně to, že by autobus poškodili kameny právě oni,“ říká Žák.

Na záznamu kamer, který klub poskytl i Teplickému deníku, je patrné, že okolo autobusu před halou stojí návštěvníci zápasu, s největší pravděpodobností fandové domácího celku. Některé z nich jde identifikovat podle fotografií z inkriminovaného utkání, které zabírají diváky v hledišti. V autobusu je pouze řidič, hráči jsou ještě v šatnách. K přímému napadení či ohrožení řidiče ani autobusu ale nedochází. Ze záznamu není patrné, že by příznivci Teplic autobus poničili, zároveň ale poškozování nelze vyloučit, kamera snímá autobus pouze z jedné strany. Video je bez zvuku, tudíž nelze rozpoznat, zdali je řidič napadán verbálně. Autobus po chvíli odjíždí pryč, skupinka lidí se rozchází. Poté se vrací, přijíždí i policie. Společně s delegátem utkání ohledávají  autobus a teprve pak, když policie odjela a kolem autobusu už nebyly žádné osoby, nastoupili dovnitř hráči Interobalu.

„Řidič se pravděpodobně bál, tak odjel pryč. Zavolal policii, která se k hale dostavila. Je patrné, že fanoušci už byli dávno pryč, když hráči Plzně vyšli z kabin a nastoupili do autobusu,“ komentuje prezident teplického klubu kamerový záznam.

Pochybení pořadatelské služby Žák odmítá. „Domnělý skutek nastal po zápase, neměli jsme povinnost mít pořadatelskou službu mimo prostor haly a vzhledem k tomu, že utkání nebylo rizikové, nebyla zde ani asistence Policie ČR či Městské policie.“

Podivné je především tvrzení Plzeňanů o rozbití skla teplickými příznivci. Podle nich k němu mělo dojít na výjezdu z Teplic. Fanoušci měli stát na mostě a sklo rozbít vrhnutím kamene.

Podle informací vedení Svarog FC Teplice však k poškození autobusu došlo až daleko za Teplicemi, bus zastavil u Žalan, odkud o poškození čelního skla informoval Policii ČR. Když ale mělo dojít k ohledání autobusu, řidič na místě nevyčkal a odjel do Plzně. Až později začali činovníci Interobalu záležitost řešit s Policií České republiky.

„Jeden z hráčů Plzně nám sdělil, že řidič autobusu na kruháči za Teplicemi spletl výjezd a místo na dálnici na Prahu jel po staré silnici přes Bořislav. Ještě před ní prý bylo sklo poškozeno, prý byla slyšet rána, ihned po zjištění poškození řidič na benzínce zastavil, aby zjistil rozsah škody. Pro nás je záhadou, jak mohli naši fanoušci vědět, kudy autobus Plzně pojede. Řidič autobusu měl totiž několik možností. Mohl jet na Most, na Prahu anebo, a tato varianta je nejméně pravděpodobná – přes Bořislav. Touto cestou se ale jede jen tehdy, pokud řidič zabloudí, přes starou silnici přeci nikdo na Prahu už nejezdí,“ diví se Žák. „Navíc podle fotek je patrné, že čelní sklo je poškozeno patrně kamínkem z jiného vozu, který zrovna v tu chvíli byl na silnici. Poškození skla je i podle odborníků, kterým jsme snímek ukazovali, pravděpodobně způsobené drobnějším kamínkem, mechanismus úderu, který by byl vedený člověkem z mostu, by jiný, jiné by bylo poškození čelního skla,“ přidává Žák, který považuje za tvrzení Plzeňanů za účelové.

„Není nám jedno, co se v hledišti naší haly děje. Snažím se dělat maximum pro sport ve městě, pro samotné diváky, kteří k nám chodí. Futsalový klub vedeme dvanáctým rokem, incidentů jsme měli při zápasech minimum. Snažíme se, aby klub reprezentoval město Teplice v tom nejlepším možném světle. Co se samotných fanoušků týče, komunikujeme s nimi. Nechceme na futsale žádné násilí, nelíbí se nám ani negativní verbální projevy. Rozumíme tomu, že sport je o emocích a že se jich nelze vždy vyvarovat, ale jsme maximálně proti nenávisti vůči soupeřům, vůči násilí a jakýmkoliv projevům rasové nesnášenlivosti. V případě, že by se prokázalo, že naši fanoušci rozbili přední sklo plzeňského autobusu s futsalisty, celou situaci vyhodnotíme a budeme ji řešit odpovídajícím způsobem, přestože, a to opakuji, za něco podobnému nemůžeme nést ani jako pořadatelský klub odpovědnost,“ uzavírá Michail Žák.

Vedení plzeňského Interobalu se k celému případu odmítá vyjádřit. "Počkáme až na rozhodnutí Disciplinární komise a a především Policie ČR," uvedl finanční ředitel klubu Radek Lobo.