Účastníci virtuálního světového šampionátu v době celosvětové pandemie Covid-19 předvedli doma či v tělocvičně před kamerou své výkony a poté kvalifikovaní rozhodčí IFMA jejich představení zhodnotili.

Akce nabídla hned čtyři soutěžní kategorie, a to tradiční tanec WAI KRU, stínování neboli SHADOW BOX, MAX FIT a AERO FIT. Mezi osmnácti českými zástupci se představili třeba také bronzové medailistky z loňského mistrovství světa v Bangkoku Karolína Klusová a Viktorie Bulínová nebo republikový šampion Ondřej Malina. Z řad mládeže to byli Tobiáš Barták, Tomáš Barták, Ema Cardová.

Medaile nakonec získalo šest českých bojovníků. V disciplíně Max Fit ovládla svou věkovou kategorii Aneta Kadlecová, Nicol Černá (Leonidas gym Dubí) a Lucie Neaguová se těšili ze stříbra a na třetím místě se umístila Veronika Nováková.

Výkon v disciplíně Shadow box zajistil bronzové medaile Milanu Gašperecovi (Leonidas gym Dubí) a Tobiáši Bartákovi.

České zástupce připravili na světový šampionát reprezentační trenéři Ladislav Horejš (Leonidas gym Dubí), Michal Novák, Jiří Apeltauer a Martin Vaňka. Za Českou Muaythai Asociaci se do jedinečného mezinárodního projektu rovněž zapojila Věra Korbášová, která bodovala jednotlivá klání soutěžících.

Medailistky Nicol Černá (Leonidas gym), Aneta Kadlecová a Veronika Nováková se probojovali na Virtuální festival mládeže UTS, který odstartuje v pátek 20. listopadu a o vítězích se rozhodne do 22. listopadu. Do organizace festivalu se zapojilo přes sedmdesát sportovních organizací, které zajistili svým sportovcům připojení k internetu.

Pavel Šťastný