Atletický klub Duchcov tone v slzách. Bez nadsázky. Těžce nese zprávu, že tam někam nahoru, odkud se nikdy nikdo nevrátil, odešla velmi nadějná atletka tohoto klubu Vivien Čechová. Nebylo jí ještě jedenáct let. Podlehla zákeřné nemoci a atletický Duchcov je v šoku. „Vivien, to věčně usměvavé děvčátko, patřila k nejlepším atletkám kategorie mladších žákyň v kraji. V každém závodě končila na stupních vítězů. Nelze zapomenout na její talent, výkony, odvahu i lásku k lidem a zvířatům. Tolik chtěla být zvěrolékařskou. Snila, že jednou bude mít svůj ranč,“ pro slzy ztrácí hlas Marie Polívková z AK Duchcov.
Vivien vyhrála v roce 2005, krátce než její nemoc propukla, nejmladší kategorii Memoriálu Jarušky Kršňákové ve skoku dalekém. „Je drsnou ironií osudu, že Vivien podlehla stejné zhoubné nemoci, jako Jaruška Kršňáková. Letošní Jaruščin Memoriál, který připravujeme na 6. června, ponese v nejmladší kategorii jméno Vivien Čechové,“ vzlyká paní Marie a tiše dodává, že namísto vesty musejí v Duchově připravit nový pohár. Nerozumím.
„Když se Vivienin zdravotní stav v zimě zlepšil, už byla nedočkavá, kdy zase bude moci závodit. Mysleli jsme si, že nějaký čas potrvá, než bude zcela zdravá. Slíbili jsme jí však, že do té doby bude moci být u každého závodu jako pomocná rozhodčí. Že už jí připravujeme vestu pro tuto funkci. Měla velkou radost. Moc se těšila. Tohle pohodové, vždy velmi aktivní děvče, nám všem bude moc chybět. V klubu ještě nikdy nebyla tak cílevědomá a nadaná nejmladší žákyně,“ zmiňuje Marie Polívková.