Balticflora. Co vám tohle jméno říkalo před rokem?
V minulosti jsem jí chodil fandit. Byl jsem pravidelně na každém domácím zápase, pokud to jen trochu šlo. Nejradši jsme sledoval Sašu Tolstova. A vidíte, teď si s ním zahraji. Poprvé jsme ale o ní slyšel, když dokázala zvítězit v divizi. To bylo na jaře minulého roku. Předtím jsem vůbec netušil, že tu takový tým existuje.

Tou dobou už začínal nabírat na obrátkách váš klub – Centurions Teplice. S jakými pocity ji vlastně opouštíte?
Je to velmi těžké. Centurioni jsou a vždy budou srdeční záležitostí. Byl jsem jim kapitánem a ty kluky mám hodně moc rád. Přiznám se, že po nabídce od prezidenta Balticflory Michala Žáka jsem přestup musel zvážit. Ale nabídka prvoligového klubu se v tomto věku neodmítá. Je to úžasné! Centurioni mě pustit rozhodně nechtěli, ale jako kamarádi mi řekli to samé, co si myslím já a to je to, že to je jedinečná příležitost, které nejde říct ne.

Jaký má Balticflora kádr oproti minulé sezoně a proč vlastně přestala vyhrávat?
Co se týče futsalové stránky, tak má velmi kvalitní tým. Ovšem chybí mi tam vztah ke klubu jako takový. Hrát srdcem pro tým a bavit diváky, to jsou nejdůležitější aspekty pro úspěch. Proč se v posledních zápasech nedařilo? Morálka a disciplína na hřišti chybí, což by mohlo být příčinou posledních neúspěchů. Tým drží Tolstov, Paulinho a Leite. Jednoznačně nejlepší hráči Balticflory, bez kterých by to asi nešlo.

Jakou roli budou s obměněným kádrem Vlci hrát v lize?
Zůstalo celkem pět cizinců a doplníme je my Češi. Myslím, že bychom mohli držet střed tabulky a probojovat se alespoň do play-off, i kdyby to bylo z posledního postupového místa.

Jaké jste měl pocity na prvním tréninku? Vypadalo to, že máte po čtyřiceti minutách s kolegou Waltrem dost…
Naše tréninky se nedají srovnat s tréninkem profesionálního klubu, takže jsme si šli po polovině tréninku pro nové plíce (úsměv). V Centurionech jsme cvičili po čase už stejné věci a učili se stále spíše základům futsalu. Trenér Vlků Rui Guimaraes má tréninky promyšlené a velmi naučné.

Obáváte se něčeho?
Trošku jsem nervózní, že mě fanoušci Balticflory odsoudí třeba po nevydařeném zápase a budou si říkat, že cizinci byli zlatí. Nevím jaká jsou očekávání, ale jak říkám, respekt určitě je.

Budete se futsalu věnovat naplno, nebo budete i chodit do práce?
Určitě budu stále pracovat a odpoledne trénovat. Bez práce by to nešlo.