„Tomáš Vokrouhlík od počátku mezinárodního závodu útočil na prvou pozici. Záměr nebyl lehce splnitelný, neboť o špičku se s ním přetahovali další naši popřední bikeři. Trať závodu, situovaná do příměstského lesoparku v Bělském lese v jižní části Ostravy, byla technicky velmi náročná. Po strmých výjezdech následovaly prudké sjezdy, změny směrů na lesních stezkách plných kořenů, kamení. Převýšení na trati nebylo velké, zato byla zpestřena sjezdy po schodech a brodem přes potok. Až v předposledním kole Vokrouhlík „utavil“ Boudného a odjel mu. Cílem již projel bez obav o prvenství za 1:37:49,01 hod. Se ztrátou 20 s přijel Pavel Boudný (Specialized Oldo) poměrně těsně před mistrem Slovenska Lamim (+26s). Ztráta Mlýnáře na pátém místě byla již 1:47,5 min.

O druhé víkendové vítězství pro barvy Factor Bike Team Teplice se postaral Robert Novotný. Na maratonské trati o délce 85 km s převýšením 2100 m si ve IV. ročníku Trek MTB Maraton Krakatit dojel pro vítězství. Nespokojil se jen s vítězstvím mezi šesti sty cyklisty. Jel, jako by se připravoval na těžké závody. V cíli měl náskok téměř pět minut nad Petrem Tatíčkem (Merida bike Ranch) a Marcelem Sládkem (Ghostmojekolo.cz).

Třetí úspěch zaznamenali Hejdukovi hoši v Koštovském pedálu, započítávaném do seriálu Peklo severu. O prvenství se přetahoval Václav Ježek (Spinning MB Alpine PRO team) se švagrem Stanislavem Hejdukem a Radkem Bečkou, který sice do rodiny pokrevně nepatří, ale prvé cyklistické kroky prováděl pod zrakem manažera FBT Petra Hejduka. Cíl je seřadil do jmenovaného pořadí.

autor: František Šimon