Protože získané body budou letos rozhodovat o účasti jezdců MTB na Olympijských hrách v Pekingu, přijela na start závodu kvalitní a velmi početná skupina závodníků z celé Evropy, včetně s českou bikovou Elite. Přihlášeno bylo 127 jezdců. Na trať o délce 42700 metrů, rozdělenou na sedm okruhů, jich odstartovalo 116. V pelotonu jezdili dva tepličtí závodníci ze stáje Factor Bike Team Teplice. Tomáš Vokrouhlík a Stanislav Hejduk. Trasa závodu profilem a velkým převýšením patří mezi nejtěžší tratě v Evropě. Trať závodu byla vedena převážně po svazích mezi místními vinicemi.

Brzy po startu ujela dvojice rakouských jezdců ve složení Christoph Soukup (Fuji Biješ Europe) a Michael Weiss (KTM Mountbiker). Ze druhé početné skupiny se postupně vykrystalizovala trojice jezdců, která bojovalo o třetí až páté místo. Velmi aktivně si počínal Tomáš Vokrouhlík (Factor Bike Tem Teplice), pro kterého byl závod prvým startem v nové sezóně. O pořadí rozhodl poslední okruh závodu. Martin Kraler (Craft and friends) si vytvořil menší náskok před dvojicí českých závodníků a zkompletoval tak rakouské stupně vítězů. Z vítězství se radoval Christoph Soukup, který projel cílem před Weissem a Kralerem. Za nimi těsně následoval Tomáš Vokrouhlík před Škarnitzlem (Dimp Giant Team) a Ulmanem (Scott and Hagget MTB Team). Do prvé desítky závodníků v cíli se vešli Spěšný a Friedl (oba Merida Biking Team).

Za několik dní čeká jezdce Factor Bike Team Teplice prvý závod Českého poháru v Pardubicích. Na výběru trasy tratě se podílel Tomáš Vokrouhlík, který bude patřit mezi největší favority závodu.