Turnaje se zúčastnili hráči několika národností, přítomni byli zástupci Argentiny, Estonska, Nového Zélandu, Německa, Švýcarska a České republiky. Finálové ambice měl Vorlíček, šestka na tuzemském žebříčku. V semifinále ale nestačil na Leandra Romiglia z Argentiny a nakonec skončil na pěkném čtvrtém místě. Romiglio ve finále porazil českou pětku Marka Panáčka z Prahy 3:0 na sety. Body z teplického podniku se započítávaly do světového žebříčku.

Součástí takzvaného. Squashového víkendu byl i menší turnaj, který se konal v Aquacentru společně s partnerským klubem z Drážďan. I tento turnaj, který se započítával do saského žebříčku, měl také mezinárodní účast hráčů z Kolumbie, Pákistánu nebo Španělska. Vítězem se stal teplický Petr Zlámal, který porazil ve finále Argentince Juana Groha 3:1.

„Obou turnajů se zúčastnilo i několik hráčů 1. Sq Teplice, pro které to byla zajímavá zkušenost zahrát si s profesionálními hráči. Celkově se nám mezinárodní akce velmi vydařily," pochvaloval si Radek Vorlíček z teplického klubu.