Příchodem Blanky Kaňkovské se situace změnila, zvláště když na kříži s ní hrající Studničková ji výborně sekunduje. V letošním ročníku mohou Ranařky pomýšlet na přední umístění. V prvním kole bezpečně vyhrály B skupinu, když k utkání nastupovaly v sestavě: Studničková, Hudečková, Moravcová, Kaňkovská, Humplíková, Uhříková, Lada Mádlíková a Alice Mádliková. Druhé místo patřilo týmu Los Dudos Teplice, hrající v sestavě Brůhová, Špalková, Žilovcová, Maršálková, Zilcherová, Dancová, partě optimismem hýřících hráček, kterým nevadí jejich malý vzrůst a porážejí družstva s výškovou převahou na síti.

Jejich úspěch je založen na předvídání soupeřových akcí, rychlým pohybem pod letící míč, jeho dobré zpracování do přihrávky a útok do nekrytých částí soupeřova pole. Způsob jejich hry je náročný na fyzickou kondici, takže v posledním zápase s Juniorkami Teplice ztratily set.
Na třetím místě skončily Kyselky Bílina. O jejich příčce rozhodlo šest plusových míčů před Juniorkami Teplice. Předposlední místo patřilo Novověku Most, který svým výkonem mile překvapil, neboť byl výše postaveným družstvům důstojným soupeřem. Ještěrkám Teplice se nepodařilo uhrát ani set a skončily na posledním místě.
Ranařky a Los Dudos (oba celky z Teplic) nahradí ve skupině „A“ sestupující Středověk Most a Reykokeyko Děčín–Teplice.