Nejsnazší cestu do semifinále měla Perla, která si ho zajistila automaticky jako vítěz základní části, ostatní týmy se musely o zbylá tři místa poprat ve čtvrtfinále. Pro Dubí a Rondo bylo snadné, shodně vyhrály 3:0 na zápasy.

Druhé Dubí čekal poslední ASH Řetenice. Výsledky 6:1, 13:0 a 10:1 naznačují, že se jednalo o hru kočky s myší.

„ASH má vše postavené na výborném gólmanovi Havlovi. Je vždy jen otázkou času, kdy se jej podaří zlomit a pár gólů za jeho záda dotlačit. Čtvrtfinálová série pro nás byla při vší úctě k soupeři před semifinále příjemnou rozehrávkou,“ zhodnotil duely s Řetenicemi dubský Roman Hruška.

Rondo mělo ve čtvrtfinále za soupeře mužstvo Kings Teplice, které bylo ke konci základní části hodně vyčpělé. Proti Rondu ale podalo zlepšené výkony, přesto to na uhrání alespoň jednoho vítězného utkání nestačilo, také tato série skončila 3:0 na zápasy (4:1, 5:1, 2:1).

„Výkony byly lepší než v základní části, ovšem i zde nás provázela žalostná koncovka. S průměrem jeden gól na zápas se postoupit nedá. Poslední zápas pak korunoval další rys této sezony velmi úzký kádr a nedostatek hráčů na střídání,“ mrzelo brankáře Kings Pavla Doulíka.

„Série probíhala podle papírových předpokladů. I bez našich klíčových hráčů jsme dokázali zápasy vyhrát,“ může být spokojený vedoucí Ronda Martin Anft.

Podle očekávání nabídla nejvíc zajímavých okamžiků série mezi Žízní Trnovany a Wizards Krupka. Tito rivalové se utkali v emocemi nabitém čtvrtfinále už před dvěma lety a i tentokrát vzduchem létaly pěsti. V důležitém třetím duelu série, kdy stav byl nerozhodný 1:1 na zápasy, se do sebe pustili krupský Vykouk a trnovanský Souček.

Už před tím byla k vidění bitka Trnka vs. Tůma, ovšem rohovnický souboj prvně jmenované dvojice ho předčil. Oba dva hráči shodili rukavice, aby se do sebe pustili hlava nehlava. Na body vyhrál Lukáš Vykouk, brankář a předseda krupského klubu ale pro jeho počínání neměl pochopení.

„Bitky, které diváci museli v utkání sledovat, neměly se sportem nic společného. Mužstvo rozhodily, více než na svůj výkon se soustředilo na protihráče a sudí. Není proto divu, že jsme prohráli,“ zlobil se na své nedisciplinované spoluhráče.

Krupka ztratila třetí bitvu 1:3, prohrála pak i tu čtvrtou, když vinou oslabení absolutně nezvládla třetí třetinu. Trnovanská Žízeň tak postupuje do semifinále, když vyhrála nad Krupkou 3:1 na zápasy (10:1, 3:4, 3:1, 8:3).