Turnaj v dalekém africkém Maroku byl zařazen do série nominačních turnajů pro olympijské hry. Ze světové špičky nikdo nechyběl. Naopak slabší soupeři kvůli jeho vysoké kvalitě vynechali, protože jejich šance na úspěch v takto našlapané konkurenci byla více než mizivá.

Zemanová do turnaje vstupovala v roli čtyřky světového žebříčku, jako nasazená závodnice měla první kolo volný los. V dalších zápasech si vedla výborně, své soupeřky porazila vždy na ippon. V zápase o postup mezi nejlepší čtyři závodnice mistrovství svedla velmi vyrovnaný boj s Korejkou. V normálním čase se nerozhodlo, utkání proto pokračovalo prodloužením. V něm česká judistka prohrála na trest. Opravy ale zvládla s přehledem a postoupila do bojů o bronz. S Holanďankou Corneliseovou svedla Zemanová vyrovnanou partii. Obě závodnice se snažily strhnout vedení na svou stranu. I tentokrát muselo rozhodovat prodloužení.

„To bohužel dosti ovlivnil ruský rozhodčí, který v utkání rozdával na obě strany prapodivné tresty za jednání, která krom něj nikdo další neviděl. Více trestů inkasovala Věrka, musela se tak spokojit s umístěním těsně pod stupni vítězů. Kdyby nám předem někdo řekl, že se v takto našlapané a vyrovnané konkurenci popereme na MS o placku, skákali bychom radostí. Po takto hloupě prohraném utkání o bronz jsme byli ale hodně smutní. Navíc na naši závodnici nedokázal nikdo udělat jedinou bodovanou techniku, prohrála pokaždé jen v prodloužení na zbytečné, nebo prapodivné tresty,“ mrzí trenéra Václava Prokeše.
Zemanová si parádním výsledkem zajistila nejen postup na pozici trojky ve světovém žebříčku do 21 let, výrazně se i posunula v nominačním žebříčku pro olympiádu. „Judisté mají ale pro OH v dvouleté kvalifikaci nastavena velmi těžká kritéria. Věrka, které bylo naším svazem trochu nepochopitelně dovoleno účastnit se až druhé poloviny kvalifikace, tak má k postupu na tuto vrcholnou akci mizivé naděje. I tak se ale pokusí o nemožné a v dalších turnajích se bude snažit dohnat velké bodové manko,“ slibuje Prokeš i za Zemanovou boj do poslední kapky potu.