Zemanová, reprezentantka klubu Pro Sport Teplice, zakusila atmosféru velkých závodů po devíti měsících. Před vynucenou pauzou přitom nastartovala sezonu velmi intenzivně a zúčastnila se všech tří podniků světového okruhu. Na Grand Prix v Tel Avivu skončila na lichotivé sedmé pozici. A nyní se v Poreči vrátila do světa velkého juda pódiovým umístěním. „Poslední dva zápasy jsem byla klidná, věděla jsem, co chci dělat a dala do toho maximum,“ popsala pro portál czechjudo.org souboje. V rozhovoru mimo jiné uvedla, že důležitou roli sehrála psychika. „Moje přednosti byly dnes v hlavě. Byla jsem vyrovnaná a šla jsem si za tím, že tentokrát tu medaili vybojuji.“

Evropským bronzem v kategorii do třiadvaceti let však sezona teplické vycházející hvězdy ještě nekončí. Příští týden ji čeká absolutní vrchol roku, kontinentální šampionát dospělých v pražské O2 areně. „Na mistrovství Evropy v Praze se těším dlouho. Určitě mi ta medaile pomohla k sebevědomí, ale půjdu zápas od zápasu a uvidíme, jak to půjde,“ dodala Zemanová, vítězka ankety Deníku Sportovec roku 2019 na Teplicku.

Cesta za medailí….

2. kolo: Zemanová – Barataová (Portugalsko) wazari, 4:00

Čtvrtfinále: Zemanová – Bozkurtová (Turecko) ippon, 4:47

Semifinále: Cornelisseová (Nizozemsko, pozdější vítězka) – Zemanová wazari, 5:25

O 3. místo: Zemanová – Nagučevová (Rusko) wazari, 4:00