Pořadatelé ze Ski klubu Šumava díky umělému zasněžování připravili kvalitní, technicky náročné tratě, plné zatáček, sjezdů a prudkých výjezdů. Na rychlé zmrzlé pistě si nejprve v kategorii U18 starších dorostenců dva zástupci Teplic Matěj Kaiser a Matěj Švácha zajistili 11. a 12. místem účast v rozjížďce B, tedy druhé nejlepší. V pořadí Švácha, Kaiser ji pak s přehledem vyhráli a vybojovali si tak postup do A rozjížďky, kterou dokázal skvělým výkonem Matěj Kaiser vyhrát; Matěj Švácha skončil na výborném pódiovém pátém místě!

Mezi mladšími dorostenci U16 výborně zajel kvalifikaci pátý Kryštof Háněl a rovnou postoupil do A rozjížďky, kde našel přemožitele v obou kolech pouze ve vítězovi Štěpánu Jungwirthovi z Dukly Liberec. Stříbro bylo na světě!

Další sobotní umístění: 14. junior Pavel Švácha a starší dorostenec Mikuláš Kotz, mezi mladšími dorostenkami 17. Eliška Beránková a 20. Eliška Fuchsová, 17. juniorka Nela Žilinská, pro kterou to byl návrat do bílé stopy po dlouhé pauze, 22. mladší dorostenec Adam Klement, starší dorostenci 25. Jenda Hlisník a 34. Janek Špalek.

Český pohár staršího žactva ve Vimperku
Překvapení ve Vimperku: Mladí lyžaři teplické Lokomotivy uspěli nad očekávání

V neděli se výborně prezentovali tepličtí starší dorostenci. Jenda Hlisník v závodě na 8 km klasicky vybojoval skvělé 10. místo, Matěj Kaiser skončil hned za ním jedenáctý, Matěj Švácha 16., Janek Špalek 35. a Miki Kotz 39.

Životní závod zajel mladší dorostenec Adam Klement, kdy stupňujícím tempem se vyšvihl až na 13. místo! Kryštof Háněl byl 18., když bohužel ztratil přední pozice po pádu v prvním kole.

Také děvčata v kategorii mladších dorostenek se nenechala zahanbit. Eliška Beránková si na trati 6 km vyjela 15. místo, její jmenovkyně Fuchsová skončila 21.

Všechny výkony teplických borců byly podpořené výborným servisem trenérů Míry Cingla a Martina Noska.

S nadějemi a optimismem Tepličtí vyhlíží mistrovství ČR, které se bude konat za 3 týdny na Horních Mísečkách. Jen tu trochu sněhu by k tomu potřebovali, aby se závodníci mohli připravovat v domácích podmínkách.

Autor: Yvona Rubášová