Bývalý reprezentant země z Pyrenejského poloostrova se hned na začátku prvního semifinále mezi Balticflorou Teplice a Benagem Zruč nad Sázavou ošklivě zranil. Nepřirozeně zkroucený palec na levé noze hrál všemi barvami a Leite, hlavní tahoun Vlků, věděl, že je zle. Na lavičce, kam ho donesli na rukách spoluhráči, se při pohledu na jeho zranění spekulovalo dokonce o zlomenině. Otřesený tým se poté na hřišti trápil a dlouho se ze ztráty svého lídra nemohl vzpamatovat.

Pětatřicetiletý Leite, který na první pohled působí jako suverén a tvrďák, cestou do nemocnice prožíval doslova muka. „V sanitce plakal. Nebylo to ale bolestí. Hlavně se bál, že se bude jednat o zlomeninu a tím pádem nebude schopný pomoct svému týmu. Pořád sondoval, kolik je stav v hale, jak se jeho spoluhráčům daří. Když se pak dozvěděl, že vedou, byl šťastný. A když mu v nemocnici rentgen potvrdil, že palec není zlomený, ale jen vykloubený a kost naštípnutá, doslova se rozzářil,“ popisovala Bára Holíková, pomocnice futsalové Balticflory, která byla s Leitem v nemocnici.

„Opravdu jsem se bál, že je sezona v tahu. Bylo by to ke vzteku. Celý ročník poctivě trénujete, těšíte se na finále a pak přijde tohle. Doufám, že budu moci brzo nastoupit. Chtěl bych hrát už ve třetím semifinále koncem dubna, ale mám mít tři týdny klid. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Každopádně na finále chci klukům pomoct,“ svěřil se Joao Leite a jeho spiklenecký úsměv naznačoval, že patrně nebude vzorným pacientem.

Druhé semifinále mezi Balticflorou a Benagem se bude hrát dnes od 18 hodin ve Zruč. Záznam odvysílá ČT4 od 22 hodin.