Vyplývá to z výsledků ankety Exportér roku 2017, které na konci prosince již po 23. vyhlásil Střední podnikatelský stav a Asociace pro podporu podnikání. Každé šesté auto v Evropě je kompletně zasklené skly vyrobenými v AGC Automotive Czech v Chudeřicích. Firma ze skupiny AGC dodává všem největším automobilkám v Evropě. 

„Před dvaceti lety jsme dodávali pouze pro Škodu Auto v Mladé Boleslavi. Dnes, jakožto jeden z největších evropských výrobců, zásobujeme automobilovými skly celou Evropu. To je důkaz, že jsme se díky práci všech lidí ve firmě, dokázali posunout z lokálního hráče na úroveň evropského dodavatele. Naše výrobky dnes najdete v automobilech jako Mercedes, Porsche, BMW, Audi nebo Volvo. Naše skla dodáváme prakticky všem značkám automobilů v Evropě. Museli jsme proto navýšit nejen množství, ale především kvalitu našich výrobků, což se nám dlouhodobě daří,“ uvedl Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech.

AGC Automotive Czech, který vyrobí ročně 32 milionů autoskel, je podle výsledků ankety také největším exportérem mezi firmami v Ústeckém kraji. Závod v Chudeřicích patří mezi největší evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC.

„Na export směřuje zhruba 80 procent naší produkce a v loňském roce vzrostl o 15 procent. Každý rok investujeme na 250 milionů korun, v letošním roce dokonce 430 milionů korun. Neinvestujeme pouze do strojů, ale dlouhodobě také do našich lidí, kterých zaměstnáváme 2500,“ doplnil Luděk Steklý. Firma během posledních 10 let zdvojnásobila počet vyráběných automobilových skel.

Skupina AGCjejíž je AGC Automotive Czech součástí, je největším světovým výrobcem plochého skla. Ve výrobě automobilových skel jí patří druhé místo v Evropě. AGC dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.