Rychlý příchod jara vyhnal na silnice v teplickém okrese řadu cyklistů. Ne všichni ale svůj bicykl zkontrolovali.
Policisté upozorňují: „Nepodceňujte kontrolu technického stavu!“ „Samozřejmě také cyklista je účastník silničního provozu a jeho povinností je mít kolo v pořádku. Příčinou nehody mohou být například špatné brzdy,“ nabádá ke kontrole Ilona Novotná, mluvčí teplické policie, která má na starosti také prevenci.
Na nedostatek práce si nemohou v těchto dnech stěžovat servisy. „Na nedostatek práce si teď rozhodně stěžovat nemohu,“ komentuje zájem ze strany cyklistů o servisní služby Petr Polívka z teplické cykloprodejny. A co je třeba zkontrolovat? „Prakticky všechno, brzdy, převody a u těch, kteří jezdí víc, i řetěz,“ říká odborník.
Při výběru kola by neměla rozhodovat cena. „Nízká cena, na kterou lákají u tzv. supermarketových kol, by neměla být měřítkem. Třeba po měsíci provozu pak lidé za námi do servisů přijdou, že se jim ulomila klika a nebo mají nějakou další závadu,“ uvádí z praxe prodejce a mechanik kol.
Teplický okres nabízí pro cykloturisty hodně zajímavých míst. Využít mohou také místní cyklotrasy. Na vrcholky hor se mohou dostat cyklobusem a nebo využít lanovku, která jezdí z Bohosudova na Komáří vížku.