Tím se v březnu na základě hlasování odborných novinářů stal Peugeot 3008. Menší SUV, které uspělo v konkurenci 30 nominovaných, má z chudeřické sklárny skla v předních a zadních dveřích a také malé boční sklo. Automobilka Peugeot plánuje, že ročně vyjede z linek se skly z AGC Automotive Czech na 140 tisíc těchto automobilů.

„Dodávat sklo pro vozidlo, které 58 novinářů z celé Evropy zvolilo jako to nejlepší, nás samozřejmě těší," komentuje generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.

DO TŘÍ LET CHTĚJÍ BÝT PRVNÍ

Pro stejnou automobilku dodává AGC Automotive Czech také přední skla například do crossoveru Peugeot 6008. Autoskla z Chudeřic míří také do modelů Peugeot vyráběných v kolínské automobilce TPCA. Kromě Peugeotu dodává chudeřická sklárna autoskla pro celou řadu dalších předních automobilek. Zaměstnává na 2700 lidí.

Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě.

„Z Chudeřic putují autoskla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další," vypočítává Martin Jonáš, mediální zástupce.

Podle statistik je ze sklárny z Chudeřic zasklené každé šesté evropské auto.