„Praktické zkoušky je čekají 29. srpna a písemné pak další den. Poslední srpnový den pak proběhne pohovor a rekvalifikantům se předají osvědčení,“ vysvětlil Miloslav Svoboda, vedoucí odborného vyučování na SOU a SOŠ v Krupce a zároveň dohlížející nad celým kurzem.
Po předání osvědčení si firma Šrouby Krupka, která hledá obráběče, vybere z účastníků kurzu své nové zaměstnance. Koncem července byli účastníci kurzu na praxi právě ve výše uvedené firmě. Ta si již mohla vytipovat schopné pracovníky. Všem účastníkům se dvoutýdenní praxe moc líbila. „Dva jsou tu opravdu dobří,“ podotkl Svoboda.
Kurz má svá přísná pravidla. Je finančně náročný a proto musí uchazeč dodržovat docházku. Náklady na účastníky hradí Úřad práce v Teplicích, který celý kurz zaštiťuje. V případě nedodržení pravidel pak po účastníkovi vymáhá náklady na kurz. „Pokud si však v průběhu kurzu najde účastník zaměstnání, je to vážný důvod k ukončení rekvalifikace. Náklady se po něm pak samozřejmě nevymáhají,“ řekl Tomáš Raichl z teplického úřadu práce.