Hotelový resort pojmenovaný Costabella s tradičními úzkými uličkami a výhledem na moře v zálivu historického městečka Opatija nabídne hlavní budovu hotelu, vilové domy, společné prostory a zázemí, kongresový sál, wellness a spa, fitness, rozsáhlý venkovní bazén s výhledem na moře i soukromou pláž. Práci zde najdou dvě stovky lidí.

1,5 MILIARDY

Projekt za 1,5 miliardy korun Chorvatsko zařadilo mezi své strategické investice. Tomu odpovídal také zájem ze strany médií při slavnostním poklepání na základní kámen. Do budoucího hotelového rezortu se sjely desítky televizních štábů a novinářů. Právě před ně předstoupil teplický developer s představením svého projektu.

„Náš plán je významný pro celou tuto oblast Chorvatska. Přinese větší komfort do této krásné lokality v oblasti cestovního ruchu, zvýší její prestiž a povědomí a zejména přinese přes dvě stě nových pracovních míst," řekl Jaroslav Třešňák.

Teplickému deníku se přiznal, že v případě oblasti Rijeky se jedná o jeho srdeční záležitost z mládí. Poprvé sem přijel v roce 1983 stopem a se spacákem v ruce.

PŘÁTELSTVÍ NEPOMINULO

Tehdy ještě příliš peněz neměl. V místě se seznámil s Borjanem Brnčićem. A právě s ním se, tehdy spíše jen s nadsázkou, domluvili na budoucích plánech. Přespával u něj, a po jeho boku coby kamarád poznával tamní chorvatskou krajinu.

Tehdejší turistikou ještě nezasažené místo pláže mu učarovalo natolik, že se po letech, už jako podnikatel, do těchto míst hodlá vrátit. Přátelství nepominulo, naopak vygradovalo do podnikatelské spolupráce. Světlo světa tak spatřily plány na výstavbu hotelového areálu na pobřeží Jaderského moře.

Pro hotelové hosty bude k dispozici 111 pokojů. Vilové ubytování nabídne několik kategorií standard, exklusive a de luxe s celkovým počtem 66 apartmánů. Komplex má stát na pozemku o rozměru bezmála 18 000 metrů čtverečních.