V Teplicích opět letos poklesl zájem o provozování předzahrádek a teras u osvěžoven všeho typu. Zřejmě už to nevydělává, jako dříve.
Zatímco před třemi lety vydal magistrát celkem 52 povolení, předloni jich bylo o sedm méně. Vloni to byla čtyřicítka terásek a letos už pouze třicet povolení. Tedy zatím, je možné, že se ještě na magistrát někdo obrátí. Žádnou velkou vlnu zájmu zde ale neočekávají. Potvrdil to Lukáš Jačka z teplického magistrátu.

Kuberova vize už delší dobu nevychází

Teplický primátor se několikrát nechal slyšet, že by si dokázal ve městě představit mnohem více venkovních posezení. „Zejména v centru města by předzahrádek mohlo být více,“ podotkl Jaroslav Kubera. Zdá se ale, že primátorova vize zůstane jen jeho zbožným přáním.
Nad dodržováním pořádku a to především v pozdních nočních hodinách, budou dohlížet strážníci. „V loňském roce jsme několik oznámení o rušení nočního klidu kvůli terasám zaznamenali,“ říká Michal Chrdle, ředitel Městské policie Teplice.
Podle Lukáše Jačka mají provozovatelé teras a předzahrádek povolení do dvaadvaceti hodin, v některých případech i o hodinu déle. „Záleží na lokalitě ve městě,“ podotkl pracovník z teplického magistrátu.
Na rušení nočního klidu si přes léto nejvíce stěžují obyvatelé na sídlištích a ponejvíce v sousedství hospod.