Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatýma ručičkama, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana teplického okresu. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v teplickém regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu.

Pokud se na Teplicku sháníte po dobrém modeláři, který umí pracovat se dřevem, není pro něj problém vytvořit ani dveře, okenní rámy, zahradní pergoly, či obedněný myslivecký posed, vždy dostanete ten samý tip zajděte za panem Novotným, do jeho dřevomodelářské dílny.

Už když přicházím k jeho domu, je mi jasné, že tady bydlí opravdu všestranný kutil. Dům i zahrada jeví známky toho, co si Luboš Novotný z Dubí sám vytvořil. „Baví mě veškerá manuální práce.,“ dodává k tomu s úsměvem dřevomodelář. Při příchodu k dílně je cítit vůně dřeva, třeba jako na pile. Ale s tím rozdílem, že v dílně, kde pracuje fachman Teplicka, se neopracovávají surové stromy.

Na panu Novotném mně zaujalo především jeho nadšení a poctivost, s kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Ti jsou s jeho prácí naprosto spokojeni a není proto divu, že ho do soutěže nominovali. Pana Novotného jsem se u příležitosti návštěvy u něj v dílně zeptal, jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží „Tak samozřejmě jako každý správný řemeslník i já si po práci rád dám vychlazené pivko. Z ceny mám velkou radost. Určitě to s kamarády a kolegy v práci oslavíme,“ odpověděl nejlepší fachman teplického okresu.

Co říkáte na to, že jste byl zvolen nejlepším fachmanem regionu?

„Překvapilo mě to. Vnímám to i jako odměnu za práci“