Nejvýznamnějším investorem na ploše 25 ha je belgická společnost Knauf Insulation, která svou základnu ve střední Evropě postavila za téměř 90 miliónů eur (2,6 miliardy korun).
Celá zóna má tři samostatné sektory. Rozložena je do jednotlivých částí: Sektor I -„Sever“ - rozloha 27 ha. Sektor II - „Pod tratí“ - rozloha 33 ha a Sektor III - „Ke Kateřině“ - rozloha 17 ha.
Zóna vyrůstá na „zelené louce“ a má zcela nový systém sítí technické infrastruktury a příznivou morfologii terénu. V současné době je k dispozici již pouze zbytek volné plochy.
Ve spolupráci s Městem Krupka, teplickým a ústeckým magistrátem je zajištěna veřejná hromadná doprava do zóny.
Mezi další významné investory patří například německý výrobce kabelů AutoKabel, jenž v zóně zahájil výrobu jako vůbec první firma, či izraelský Tivall CZ. Tato společnost se zabývá výrobou vegetariánské stravy. Jedná se o první izraelskou výrobní investici v Česku.
Svými rozměry bude patřit krupská zóna k těm větším v České republice.
Její přípravou se zabývá developerská společnost Investorsko Inženýrská. Výstavba je financována výhradně z privátních a bankovních zdrojů.
Investoři chtějí využívat pracovní síly především z regionu. Chtějí tím přispět ke snížení míry nezaměstnanosti, která se drží v regionu na poměrně vysoké výši.