Pod kontrolu jej dostali v úterý večer zhruba po čtyřech hodinách od výjezdu. Dohašování stále probíhá. „Máme na místě i malé pásové vozidlo, které pomáhá transportovat materiál, který potřebujeme k hašení," říká krajský mluvčí hasičů Milan Rudolf.

Přestože hasiči pracovali na likvidaci požáru v těsném sousedství hranice s Německem celou noc a celou středu, stále se jej nepodařilo zcela uhasit.

Ohniska se i nadále objevují

„Stále jsme na místě a průběžně dohašujeme ohniska, která se na místě požáru stále objevují," dodává mluvčí Milan Rudolf s tím, že odhadnout úplnou likvidaci požáru v Rájci není v současné době možné. Na místě zůstanou i v dalších dnech.

Hasiči předpokládají, že místo nedaleko osady Rájec spadající pod Tisou budou několik dalších dní po likvidaci ohně monitorovat. Více o požáru čtěte zde: Ústecko obchází strach z ohně. U Tisé hořely 2 hektary lesa

"Hasiči si zaslouží velkou poklonu a obdiv. První z nich byli na místě jen několik minut od nahlášení požáru a jejich nasazení v nesmírně obtížném terénu a abnormálních teplotách bylo příkladné. Za obec Tisá a celé okolí moc děkuji. Jen díky hasičům se oheň nerozšířil do širokého okolí a nedošlo k mnohonásobně vyšším škodám a ohrožení obyvatel naší obce," vysekl poklonu starosta Tisé Jiří Jandásek. 

Ve středu vyhlásily magistráty statutárních měst Ústí nad Labem, Teplice a Žatec úplný zákaz vstupu do lesa na území Ústecka, Teplicka a Žatecka. Podle informací Deníku se k podobnému kroku, přestože k němu byl dán ze strany Lesů ČR stejný podnět, nechystají na Lovosicku.

O zákazu vstupu do lesa čtěte více: Na území Ústecka platí úplný zákaz vstupu do lesů