Ručičky na ciferníku odpočítávaly první hodiny sobotního dne, když se k neobydlené budově v ulici Na Hrázi v Teplicích (kousek od nádraží) sjížděla hasičská vozidla. Hořela střecha domu, jehož jedinými obyvateli byli bezdomovci.

Policie dopravu odklonila  do ulice 28. října, aby nepřekážela zasahujícím hasičům. Na místo se sjelo několik jednotek najednou. Nechyběla plošina. Z dálky na chodníku přihlížel hlouček lidí, které probudily sirény a zvědavost je vyhnala v noci ven.
„Bylo to u nás u baráku. Nemohla jsem spát, jak jsem se docela bála,“ napsala na facebooku k zásahu proboštovských hasičů uživatelka Klára.
Plameny odřízly  střechu. Jde o dům, který je opuštěný a chátrá. Je na konci řady domů s bytovkami. V době, kdy na místo přijeli hasiči, v objektu nikdo nebyl. „Prostor domu byl v noci zakouřen. Ohledání proběhlo až za bílého dne. Ohnisko bylo v mezistřešním prostoru, který není běžně přístupný. Vypadá to proto na úmyslné zapálení,“ řekl včera Deníku Václav Nejedlý, vyšetřovatel teplického hasičského sboru.

Další práce teď bude na policii. Podobných objektů, kde přespávají bezdomovci, je v Teplicích více. „Do toho domu chodili nějací lidé, ale moc jsem tomu nevěnovala pozornost. Takových lidí je lepší si nevšímat,“ nechala se včera slyšet žena, která bydlí v sousedství.
U požáru v ulici Na Hrázi zasahovala také jednotka dobrovolných hasičů ze Zabrušan. Na záběry z auta při příjezdu na místo se můžete podívat na jejich stránkách: www.sdhzabrusany.cz.⋌(pem)