„Když jsem s nimi hovořila, tak mi říkali, že chtěli i sami z vlastní iniciativy. Nakonec jim to ráno houklo z operačního střediska, tak vyrazili,“ říkala v pondělí 25. července dopoledne starostka Hrobčic Jana Syslová. „Máme velkou cisternu na vodu, tak možná proto,“ dodala.

Hrobčický sbor dobrovolných hasičů není jediný, kdo z Teplicka pomáhá likvidovat rozsáhlý požár lesů ve Hřensku. V čele s velitelem Jakubem Svobodou vyrazili „dobráci“ z Hrobčic v sedm ráno. Na stejné místo vyjely z teplického okresu i další jednotky, třeba Hrobští. „Vyjeli jsme s Tatra cisternou v počtu lidí 3+1,“ uvedli hasiči na svém facebookovém profilu.

Pondělní odpoledne 25. července v Hřensku. Obrovský požár lesa v Českém Švýcarsku už přišel i sem.
Požár se šíří Českým Švýcarskem, zasedl krizový štáb, začala evakuace Hřenska

Podle aktuálních informací z místa požáru cisterny hasičů z Teplicka pomáhají s dopravou vody k letadlům, které startují z Chřibské a poté nad lesem u Pravčické brány vodu vypouštějí nad ohněm. Aktuální informace z místa ale nejsou úplně pozitivní. „Chlapi mi poslali info, že letadla jsou prý v tom dnešním vedru už přehřátá. Vypadá to, že budou muset vozidla do terénu,“ poznamenala hrobčická starostka Jana Syslová.