Nezabezpečený objekt bývalého železničního učiliště hojně využívají právě bezdomovci. Nyní je tento areál majetkem města Teplice, které ho nedávno koupilo, s vizí demolice.

Hasičům byl požár nahlášen krátce po sedmé hodině ranní. Lokalizován byl okolo půl desáté.

Dopolední zpráva z centrály hasičů: Sedm hasičských jednotek vyjelo po sedmé hodině ranní k požáru prázdné budovy bývalého železničářského učiliště v Husově ulici v Teplicích – Trnovanech. Hořela střecha jednopatrové budovy, uvnitř nikdo nebyl. Hasiči nasadili šest vodních proudů, použita výšková technika.

Město Teplice objekt vloni koupilo od soukromníka za čtvrt milionu korun. Dokončuje se projekt na demolici. O budoucím využití prostoru se diskutuje. "Jedná se o zastavitelnou lokalitu a možností je tedy více. Můj osobní nápad by bylo využití pro tzv. PUMP TRACK (pro ilustraci co to je za sportoviště ZDE) a u toho třeba workout hřiště a parkoviště," říká Hynek Hanza, náměstek teplického primátora.

Požár bývalého železničního učiliště v Teplicích.Jak dále uvedl, po dnešním ranním velkém požáru se budou muset ve vedení města zamyslet na případném větším zabezpečení. Hořelo zde už poněkolikáté. Vždy za tím byly nejspíše místní bezdomovci. "O vyšším zabezpečení se budeme po dnešním incidentu určitě bavit, ale fyzicky je to dost složité a nákladné," říká náměstek.

"Město přítomnost bezdomovců v místě samozřejmě monitoruje. V současnosti doděláváme projekt na demolici a děláme všechny kroky k likvidaci tohoto objektu. Kam ti lidé pak půjdou je otázkou," komentuje Hynek Hanza.

Pro místní obyvatele je tento areál už delší dobu trnem v oku. „Už několikrát jsem upozorňoval na to, že tady je bordel. Večer se tu lidé bojí okolo chodit," uvádí ze zkušeností Rudolf Altschul.

Požár bývalého železničního učiliště v Teplicích.„Na tomto sídlišti jsem strávila své dětství, lezli jsme s kamarády do staré továrny na místě dnešního Kauflandu, venku jsme běhali do tmy a nikomu se tu nikdy nic nestalo," vzpomíná Jana Vágnerová.
„Dnes bych tu ven děti nepustila a to především právě kvůli objektu bývalé ubytovny za Kauflandem. Je to doupě narkomanů, bezdomovců a potkanů. Bohužel když jdu na sídliště navštívit rodinu, často vidím se potulovat po sídlišti, u popelnic a mnohdy i v domech narkomany. Bezpečnost se tu výrazně zhoršila, ve vybydlené budově každou chvíli hoří. Nejlepším řešením by bylo srovnat tu budovu se zemí ," říká bývalá obyvatelka ze sousedního panelového domu.

A právě demolice je nyní prioritou města. Proto tento chátrající a vybydlený areál také vykoupilo.