Hasiči na Teplicku využívají nový systém, při požárech v daných lokalitách jsou automaticky svoláváni také členové sdružení dobrovolných hasičů. Ti, pokud nejsou třeba v práci, mohou jít zasahovat. A právě to nastalo v noci na včerejšek.

“Po půlnoci jednotky HZS PS Teplice, HZS PS Duchcov, HZS PS Ústí nad Labem, SDHO Duchcov, SDHO Proboštov a SDHO Dubí-Mstišov vyjely k požáru v obci Modlany. Hořela střecha rodinného domku. Požár byl lokalizován v 1.23 a zlikvidován ve 2.34 hodin. Škoda byla předběžně odhadnuta na 700 tisíc Kč. Příčina požáru se vyšetřuje,“ sdělil včera teplickému deníku Lukáš Marvan, mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Byl nahlášen ale také další požár. „V 0.21 Jednotky HZS PS Teplice, SDHO Teplice-Sobědruhy, SDHO Proboštov, SDHO Dubí-Mstišov a SDHO Krupka vyjely k požáru v obci Srbice. Hořela kůlna a zahradní chatka. Požár byl lokalizován v 1.17 a zlikvidován ve 3.04 hod.,“ konstatoval ze svodky událostí Marvan.
„V takovýchto situacích je to ten nejhorší scénář, který může být. Více požárů najednou,“ uvedl včera Roman Vyskočil, velitel teplické stanice hasičů.
Vyšetřování příčin požáru potvrdila včera také mluvčí teplické policie Ilona Novotná. V případě požáru v zahradní kolonii šlo podle mluvčí o požár altánu a bývalé konírny.

V případě požáru domu v Modlanech nebyl nikdo zraněn, i když se v objektu nacházeli lidé. Ti ale včas vyšli na ulici. Požár zlikvidoval střechu a poničil i část domu pod ní. Přesné příčiny se vyšetřují. Podílí se na tom policie a vyšetřovatelé hasičů. Jedna z verzí může být manipulace s otevřeným ohněm. Prověřují se ale i další možnosti.

V úterý dopoledne byl hasičům nahlášen další požár střechy, v Jateční ulici v Teplicích. Na místo vyjela teplická jednotka, včetně plošiny. Jak se ale na místě ukázalo, nešlo o nic velkého. Hasiči prakticky nemuseli zasahovat.