"Kriminalisté prověřují nález ohořelého lidského těla, které se nacházelo na místě nočního požáru," potvrdila policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Byla to náhoda? Byl požár úmyslně založený? Byl nalezený člověk mrtvý už předtím nebo zemřel při požáru? Zatím se neví. "K objasnění příčiny smrti bude nařízena soudní pitva," pokračovala Glogovská s tím, že šetření je teprve na začátku, bližší informace tedy policie nebude prozatím podávat.

Podle místních má jít o bezdomovce, který byl invalidní a jezdil na vozíku. V lokalitě údajně delší čas pobýval, v keřích přespával, občas si tam prý kvůli zahřátí rozdělával i oheň. Podle informací Deníku muž nebyl ve skupině teplických bezdomovců nikterak oblíbený. Přežíval v nepořádku na autobusové zastávce, humanitární organizace mu nabízela pomoc, kterou ale odmítal. 

Ilustrační foto
Domácí násilí musela snášet žena v Bílině, agresorovi hrozí vězení

K požáru došlo v Plynárenské ulici nedaleko kotelny. "V noci ve čtvrt na tři nám byl ohlášen požár keřů menšího rozsahu v ulici Plynárenská. Při hašení bylo nalezeno ohořelé tělo, předali jsme proto věc policii," uvedl mluvčí hasičů Petr Pelikus. Mrtvolu měli objevit v místech, kam chodí pejskaři. Jde o zkratku mezi školou a panelovými domy.

"Nedávno jsem zrovna tomuhle pánovi koupila večeři. Působil na mě moc mile a poděkoval. Tak aspoň už ho nic netrápí," uvedla paní Květa z Teplic v diskuzi na facebooku.

Ohořelé tělo našli hasiči po uhašení požáru keřů v teplické Plynárenské ulici.Zdroj: Deník/Petr Málek