Místní se zlobí. „Bydlím tu s rodinou již několik let, v obci má pobočku firma EKOM, která zpracovává nebezpečné odpady. Dost často se stává, že je tu cítit zápach, eventuelně unikají kapaliny po místní komunikaci. Veškeré snahy o řešení s vedením obce byly zbytečné, respektive vždy je vše v pořádku. Dnes došlo v areálu firmy k požáru, dotaz na starostu obce byl okamžitě vyřešen tím, že firma má všechna potřebná povolení a že se dnes nic nestalo,“ napsala krátce po požáru do redakce Deníku Lucie Vaňková.

Starosta Rtyně nad Bílinou Jaroslav Liška problém nevidí. Firma má podle něj všechna potřebná povolení. Pracovníci z úřadu životního prostředí sem, jak řekl, zajíždějí na pravidelné kontroly. „Ani dnes se nic vážného nestalo, jak mě informoval majitel firmy. Zásah hasičů byl rychlý a k narušení životního prostředí nedošlo,“ uvedl v reakci představitel Rtyně nad Bílinou, pod kterou Malhostice spadají.

Lucie Vaňková to ale chce dál řešit. „Po dohodě s několika místními obyvateli, se chystáme situaci nadále řešit oficiální cestou,“ podotkla stěžovatelka.