Některé jednotky zůstaly ještě na místě přes den kvůli dozoru a dohašení. Příčinu budou zkoumat vyšetřovatelé hasičů a policie. Likvidaci požáru komplikují mrazivé teploty. Pro vodu hasiči museli do Velvět.

Podle policie se požár obešel bez zranění, přes noc v hale nikdo nebyl.

Přidáno foto z dopoledne.

ČTK: V Žalanech na Teplicku hoří od půlnoci hala plná slámy
Žalany - Hala plná slámy hořela od půlnoci v Žalanech na Teplicku. Hasiči postupně nasadili devět jednotek, ráno oheň dohašují, zkrápějí a prohrabávají slámu. Halu se jim podle vrchního inspektora Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milana Rudolfa podařilo zachránit. Hasiči byli k požáru padesátimetrové haly, kde kromě slámy byla i dílna na výrobu peletek, přivoláni ve čtvrtek krátce před půlnocí. Na místě celou noc zasahovali profesionálové z Ústí nad Labem a Teplic a dobrovolní hasiči z několika okolních obcí.
"Kvůli nedostatku vody jsme ji museli vozit v cisternách z jednoho podniku ve Velvětech," řekl Rudolf. Vodu tak hasiči dováželi více než tři kilometry. Od rána požár už jen dohašují, okolí haly ale stále halí hustý dým. Podle Rudolfa ještě zkrápějí slámu vodou a prohrabávají ji, aby nikde nezůstala ohniska. Hustý dým se tvoří i kvůli silnému mrazu.