82letý senior, který byl s popáleninami po výbuchu letecky transportován do Prahy, bohužel zemřel. Uvedla to ve čtvrtečních večerních zprávách TV Nova s tím, že úmrtí potvrdil syn zraněného.

Příčinu a okolnosti výbuchu zjišťují kriminalisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti," řekl Daniel Vítek z teplické policie.

Dům je v soukromých rukách. Nájemníci si prý již delší dobu stěžovali na zápach plynu, vycházející právě z bytu staršího muže. Majitel domu to ale popírá.

Obyvatelé domu si rovněž stěžují, že jejich byty jsou po výbuchu neobyvatelné. "Dům prohlédl ve středu statik a jednoznačně neshledal narušení nosných zdí," uvedl pro TV Nova starosta Dubí Petr Pípal.

Město Dubí už ve středu ráno lidem nabídlo, že během dne mohou kdykoliv využít evakuačního centra v klubovně v Bystřici. Zatím to nevyužil ani jeden obyvatel poničeného domu.

„Tráví čas na dvoře, kde mají zahradní sezení. Nejsou to rodiny s dětmi. Jednoho seniora jsme umístili do Domu s pečovatelskou službou,“ řekl Petr Pípal.

Společně s dalšími jednotkami zasahovali po výbuchu v domě také dobrovolní hasiči z Proboštova. Podívejte se na jejich fotografie z místa:

"Ve středu v brzkých ranních hodinách, přesně ve 4:04 byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o požár domu v Ruské ulici v Dubí naproti čerpací stanici. V přízemním bytě došlo k explozi unikajícího plynu a následnému požáru. V bytě se nacházela jedná osoba, která byla vážně zraněná a letecký transportována do nemocnice. Byt byl zcela zničen a ostatní obyvatelé domu byly evakuováni," uvádí na svém facebookovém profilu proboštovští hasiči.