Hasiči totiž každoročně vyjíždějí k případům, kdy požár vznikne právě od komínu.

Oldřichov. Jeden z posledních takových případů.

Šest hasičských jednotek vyjelo v úterý ve 21.15 hodin k požáru rodinného domu v obci Oldřichov. „Hořela podlaha na půdě v okolí komínu," informoval Lukáš Marvan z HZS Ústeckého kraje.

Na požár upozornili sousedé, kteří uviděli kouř. Mezi těmi, kdo na místě zasahoval, byli dobrovolní hasiči z Košťan. „Při příjezdu na místo zásahu se na místě už nacházela jednotka HZS Duchcov. Bylo zjištěno, že se jedná o požár menšího rozsahu požárem byl zasažen vrchní pokoj budovy. Požárem byla zasažena i podlaha, a proto ji hasiči museli kolem komínu rozebrat a následně uhasit. Poté byla průběžně teplota kontrolována termokamerou," uvádí k zásahu facebookový profil SDH Košťany. Podle Marvana se podařilo požár zlikvidovat ve 23.12 hodin.

V komíně většinou hoří saze. Ty lze pak hasit pouze suchým pískem, protože při použití vody by se mohl komín roztrhnout.

Komíny se musí nechat zkontrolovat jednou ročně. Revize stojí od 500 do 2 tisíc. Pokud to neuděláte a přijde se na to třeba až ve chvíli, kdy vám kvůli komínu začne doma hořet, dostanete navíc pokutu.

Pokud revizi máte a přesto vám v komíně začne hořet, nezbývá už nic jiného, než zažalovat firmu, která vám objednanou revizi provedla.

Přejeme vám, aby se nic takového nestávalo a měli jste doma klid.(re)