deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Trump vyhrál v Idahu: Exprezident vyhrál i třetí sobotní hlasování republikánů. Následovat bude Superúterý s primárkami v 15 státech.
Adamczyková vypadla ve čtvrtfinále: Česká snowboardcrossařka v druhém závodu Světového poháru upadla, v celkovém pořadí skončila šestnáctá.
Izrael odmítl jednání o příměří: Delegaci do Káhiry nepošle, protože Hamás nedodal seznam ještě žijících rukojmí držených v Gaze.
Lipavského speciál má poruchu: Při letu z Ósaky vznikla závada na podvozku. Delegace s ministrem zahraničí čeká na náhradní letadlo v Bombaji.
V Praze 6 srazila tramvaj dítě: Záchranná služba ošetřila asi 10letou osobu se zraněními hlavy, hrudníku a paže a převezla do nemocnice.
S EU je spokojena téměř polovina Čechů: Nový průzkum ukazuje, že více než třetina jich vyjadřuje spokojenost s dosavadním fungováním unie.
Celníci v Dublinu zadrželi 36 kilo marihuany: V zavazadle cestujícího z Toronta našli na letišti balíčky drogy za 720 tisíc euro.
Hútsijové vyhrožují britským lodím: Jemenští rebelové tvrdí, že chtějí v Rudém moři dál napadat a potápět v Rudém moři britská plavidla.
Britský velvyslanec kritizoval slovenskou vládu: Vyjádřil se k postoji Bratislavy k ruské válce proti Ukrajině, zdůraznil, že Západ usiluje o spravedlivý mír.
Čeští vědci bádají, jak uložit uhlík do půdy: Výzkum má najít pro zemědělce způsoby, jak vydělávat na snižování uhlíkové stopy.
Izrael zesiluje tlak v Chán Júnisu: Při leteckých a dělostřeleckých úderech na jihu Gazy byly zničeny desítky objektů teroristů z Hamásu, sdělila armáda.
V Káhiře mají pokračovat jednání o příměří v Gaze: Na místě je většina delegací, včetně Američanů, Kataru a Hamásu. Izrael čeká, požaduje předem seznam živých rukojmích.
Pákistánský parlament zvolil nového premiéra: Do úřadu se vrací Šáhbáz Šaríf po volbách, které provázela podezření z manipulací. Protesty provázely i volbu.
Počet obětí útoku na Oděsu stoupl: Mrtvých je 10. Po sobotním ruském náletu dronů našli záchranáři v troskách paneláku těla matky a 8měsíčního dítěte.
Češi míří na Velikonoce do světa: Zájem o lety na velikonoční svátky meziročně vzrostl podle většiny prodejců letenek oslovených ČTK o šest až 40 procent.
Německá policie pátrá po členech RAF: Po zadržení ženy, která unikla 30 let, v souvislosti s hledáním krajně levicových teroristů zatkla 2 další lidi.
Útočníci vraždili na západě Afriky: Místní úřady v Burkině Fasso po týdnu oznámily napadení tří vesnic, kde mělo být "popraveno" na 170 osob.
Potopená loď v Rudém moři je ekologickou hrozbou: Varují před tím americké úřady. Plavidlo neslo náklad hnojiv, které mohou uniknout a ohrožovat ekosystémy.
Petrohradem nad ránem otřásl výbuch: Událost potvrdil guvernér, příčinu neupřesnil, oznámil vyšetřování. Online zdroje spekulují o nárazu dronu do budovy.
Opoziční předák vyzval k volbám v Izraeli: Avigdor Liberman, lídr menší pravicové strany Izrael je náš domov, změnil názor a požaduje předčasné hlasování.
Ruská média hlási potyčky v Ingušsku: V kavkazské republice mezi Čečenskem a Severní Osetií se vládní jednotky dostaly do přestřelek s údajnými vzbouřenci.
Pákistánem se přehnaly prudké deště: Zemřelo nejméně 29 lidí a 50 jich bylo raněno, následkem silných srážek došlo k sesuvům půdy a zhroucení domů.
Hladina Velkého solného jezera rekordně klesla: Ústup hladiny odkryl od podzimu část dřívějšího dna, dva miliony lidí v okolí nyní ohrožuje toxický prach.
Kanada obnovila vízovou povinnost pro Mexičany: Vláda tak reaguje na rostoucí počty žádostí o azyl, které jsou odmítnuté, stažené nebo nevyřešené.
Správa železnic chystá zátěžové testy: Mají předcházet zavedení zabezpečovacího systému ETCS od příštího roku. Vypsala soutěž na dopravce, kteří dodají stroje