ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

deník.cz Právě teď

Zemřel Michael Lonsdale: Francouzskému herci, známému mimo jiné díky roli padoucha z bondovky Moonraker, bylo 89 let.

Čína: Vojenské propagandistické video Číny vyvolalo posměch. Ukazuje záběry z hollywoodských trháků Transformers či Skály.

Senioři vrací roušky: Nás si politici nekoupí, manželka šije lepší, vzkazují. Ústenky také často dorazily poškozené.

Počasí na dnešek: Bude jasno až polojasno. Na Šumavě ojediněle přeháňky či bouřky. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

Trojská lávka: Novou lávku propojující Troju s Císařským ostrovem dnes čekají zatěžovací zkoušky. Prověří její konstrukci.

O 500 víc než v neděli: Počet případů nákazy koronavirem v ČR za den stoupl opět nad tisíc. Včera přibylo 1476 nakažených.

Dnes začne astronomický podzim: Slunce v 15:30 vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. Od pátku se ochladí.

Starosta Londýna: Je neakceptovatelné, že stále nemáme funkční testovací a trasovací systém v zemi, řekl Sadiq Khan k pandemii v UK.

Překvapení v Polsku: Poznaňský metropolita odmítl, aby se v kostelech jeho arcidiecéze sbíraly podpisy na podporu zákona "STOP LGBT".

Taje před očima: Klimatické změny lze vidět i na vlastní oči. Akrtický mořský ledovec je nejmenší v historii.

Nadějná čísla: Ekonomika eurozóny ve třetí kvartálu překvapivě výrazně roste. Ovšem výhled je kvůli pandemii nejistý.

Černá listina: Čína dokončuje černou listinu amerických firem. Má na ní být i konkurent Huawei společnost Cisco Systems.

Příprava na covid: Hasiči opětovně aktivují svůj štáb generálního ředitelství. Důvodem je umožnění efektivnější reakce na vývoj pandemie.

200 let a konec: V Moravském krasu uschl památný strom. Dvě stě let starý a dvaačtyřicet metrů vysoký smrk u Habrůvky.

Zpěv papouška: Chov v zajetí zachránil portorické papoušky před vyhynutím. Ovšem život v klecích zcela změnil jejich hlasový projev.

Ricin v obálce: Policie zasahuje u Montrealu v rámci vyšetřování obálky adresované do Bílého domu, která měla obsahovat jed ricin.

Měření teploty: Některé školy měří dětem teplotu kvůli covidu několikrát denně. Podle lékařů ale není teplota správným testem nákazy.

Unikátní v Česku: První lev berberský přicestoval do chlebské zoo, v sobotu zde otevřou na české poměry unikátní lvinec.

Po půl roce: První skupina škol se dnes otevřela pro 90 000 žáků v New Yorku. Celkem zde ale chodí do škol 1,1 milonu dětí.

Zatýkání demonstrantů: Podle běloruské policie bylo při nedělních protestech zatčeno 442 lidí, z toho 266 v Minsku. Ve vazbě je 330 z nich.

Doping na Tour: Den po skončení Tour de France zahájilo státní zastupitelství vyšetřování kvůli dopingu, podle médií jde o tým Quintany.

Morální problém: Boj proti krvavým jantarům. Lidský život je víc než pravěké tajemství, říkají nyní vědci.

Nová arbitráž: JCDecaux zahájila s ČR arbitráž kvůli ukončení pronájmu reklamních ploch ze strany pražského dopravního podniku.

Theresa May na scéně: Bývalá britská premiérka upozorňuje, že současné kroky Johnsonovy vlády ohrožují integritu a mír v Severním Irsku.

Dinosauří norník: Čínští paleontologové objevili zcela nový druh dinosaura, který hloubil nory. Stáří je odhadováno na 125 milionů let.