Ani s odstupem času se jim nevzpomíná na ony dny lehce, byť se snaží být nad věcí a občas utrousí i poznámku z oblasti černého humoru.
V Dubí musely být opraveny mosty, které vodní živel poničil.
Aby povodně znovu nenapáchaly v Dubí škody, byla vybudována nad městem stometrová protipovodňová hráz, která by měla v podobných případech vodu zadržet. Navíc v souvislosti s opravou koryta Bystřice byly vyrobeny kaskády, které mají tok v případě potřeby regulovat.
Katastrofální záplavy, které v roce 2002 zasáhly více jak třetinu území České republiky, se nevyhnuly ani teplickému okresu.
Škody na majetku byly v porovnání s jinými místy v republice na první pohled mizivé. Přesto se po sečtení všech položek vyšplhaly do závratné výše.
Na Teplicku byly vodou nějakým způsobem zasaženy toky, vodní nádrže a obce. „Celkově se jednalo o čtyřiatřicet postižených míst,“ vyčíslila rok po záplavách Ivana Müllerová z teplického magistrátu.
Škody ve správě Povodí Ohře činily 47 milionů 350 tisíc korun. Lesy ČR zaznamenaly škody ve výši 10 milionů korun. Čističkám odpadních vod způsobila velká voda újmu ve výši 6 milionů 340 tisíc korun. Škody na majetku obcí zasažených povodní (Hostomice, Rtyně, Bžany, Novosedlice, Dubí, Teplice, Mikulov, Moldava, Zabrušany, Ohníč, Bystřany) byly vyčísleny sumou 47 milionů 538 tisíc korun.
Na soukromém majetku ve výše uvedených obcích spáchaly záplavy škody v hodnotě 28 milionů 544 tisíc korun.
Nejvíce postižené bylo v teplickém okrese Dubí.
“Moc rádi na to nevzpomínáme. Voda v korytě rychle přibývala. V okamžiku, kdy se pod tlakem vody propadl most, jsme věděli, že je zle. Špatnou předzvěst navíc umocňoval zvuk z hor valícího se kamení. Bylo to jako když jedou tanky. Prostě hrůza!“ vzpomínal po povodních Milan Hlavatý. Kritická situace gradovala ve večerních a nočních hodinách, kdy si už nezkrotný živel nebral servítky. Ničil vše, co mu stálo v cestě. „Některým z nás šlo doslova o životy,“ shodují se obyvatelé Zahradní ulice.