více >>

Bílku pod Milešovkou již po 19. „navštíví“ Svatý Václav

Akce již skončila

Již po 19. se v sobotu 22. září od 14:00 uskuteční v Bílce pod Milešovkou na Teplicku Svatováclavské slavnosti. V srdci Českého středohoří se vedle hudby, divadla a přednášce o Svatém Václavu mohou návštěvníci těšit na trhy s výrobky a produkty z Českého středohoří. Bude možné si pořídit sýry, džemy, šperky, víno, plstěné výrobky, mýdla a další.  Hlavní program akce, kterou tradičně pořádá Spolek přátel Českého středohoří v Bílce pod Milešovkou, začíná ve 14:00, kdy se rozezní zvon místní oceněné kapličky, která je zasvěcena Svatému Václavu.

 

Již v 10:00 hodin letošní Svatováclavské slavnosti v Bílce oficiálně zahájí trubači na návsi. Mezi 10:00 a 13:00 hodinou pak na vrcholu Milešovky Petr Zacharova z Ústavu fyziky atmosvéry Akademie věd představí práci na meteorologické stanici na Milešovce a Vlastislav Vačiha představí pohledu z věže Milešovky.

 

Od 14:00 se pak přímo na návsi v Bílce mohou návštěvníci těšit například na Smyčcové kvarteto Severočeské filharmonie SČS Quartet, Jana Smigmatora a SWING Q, žáky ZŠ v Žalanech nebo Divadlo Krabice Teplice. O Svatém Václavu pak promluví historik Jan Royt z Karlovy univerzity. „Návštěvníci se také mohou těšit na trhy místních produktů z Českého středohoří, jako víno, džemy, mýdla, šperky a další,“ uvedl Ivan Nosek, který stál u zrodu tradice Svatováclavských slavností v Bílce. 

 

Pro děti jsou vedle malování na obličej připraveny také workshopy s výrobou plstěných hraček. Svůj stánek bude mít také CHKO České středohoří.

 

Slavnosti v Bílce podpořil Ústecký kraj, obec Bořislav a společnosti Globus, Lafarge Cement a Lovochemie.

22. 9.  (14:00–19:00)
Bílka, Bořislav
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ