více >>

Osek chystá pouť už po třiadvacáté

Akce již skončila

Osek chystá pouť už po třiadvacáté
Osek O tomto víkendu bude žít Osek poutí. Letos se koná již 23. ročník. Pouť se koná v Oseku od nepaměti, tradice trvá už téměř 500 let.

Návštěvníci slavností se mají na co těšit i tentokrát. Nebude chybět slavnostní průvod městem, který vyjde v sobotu v 9:30 hodin od budovy základní školy v Hrdlovské ulici. Na historickém tržišti kromě stánků s řemeslnými produkty a předvedením jejich výroby budou účinkovat pouliční a loutková divadla, bude tu i soutěžní aréna pro děti. Účinkují: Divadlo V Pytli Petra Stolaře, Divadlo Na cestě, divadelní uskupení Kvartet, Sklářská huť na kolečkách, program s papoušky a další. Pro návštěvníky je připraveno také na 250 prodejních stánků.

Na Klášterním náměstí bude po oba dny kulturní program. Určitě byste neměli vynechat výstavy, k vidění jich je hned několik. S dětmi se zajděte podívat na okresní výstavu chovatelů domácího zvířectva. Pro milovníky mašinek bude k vidění výstava velkého modelového kolejiště a modelů železničních vozidel v tělocvičně DDM Deštník. Přístupná bude i železniční expozice v budově železniční stanice Osek město od 9 do 16 hodin.

Děti jistě nejvíc ocení atrakce na pouťovém prostranství, kde budou kolotoče, houpačky, autíčka, střelnice či motokáry. V sobotu ve 22 hodin rozzáří nebe ohňostroj. Vstup na oseckou pouť je zdarma. (ot)

od  18. 8.  (09:00)
do  19. 8.  (18:00)
Osek
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ