Mariánské slavnosti v Krupce
KDY: Sobota 14. září
KDE: Krupka
ZA KOLIK: Zdarma

Těšit se můžete v sobotu na Mariánském náměstí na kapely Rangers band (19.00) či Františka Nedvěda (20.00), v neděli vystoupí třeba Leona Šenková (13.00) či Kroky M. Davida (15.30). Připraveny budou pouťové atrakce,soutěže, stánky, dobové hry, dílničky pro děti, show s bičem či ukázky opeřených dravců. Vstup je po oba dva dny zdarma.

KDY: Sobota 14. září
KDE: Gymnázium Teplice
ZA KOLIK: 20/40 Kč

Navštívit biopark může i veřejnost a to vždy každou sobotu, prohlídky začínají ve 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00. Školní zoologická zahrada v areálu Gymnázia Teplice funguje už 11 let. Od roku 2008 se v ní nashromáždilo na 150 různých druhů živočichů. Postupně přibyly venkovní expozice, jezírko a chloubou je expozice opic. Se pštrosy a klokany se tu před časem pozdravil velvyslanec USA Stephen King, který si přijel teplickou střední školu s bioparkem na vlastní žádost prohlédnout.

Proboštovem bude vonět cmunda
KDY: Sobota 14. září
KDE: Proboštov
ZA KOLIK: Zdarma

Kromě bohatého hlavního programu proběhne také soutěž Proboštovská cmunda, do které se může zapojit každý, kdo si věří, že jeho kulinářský výtvor z bramborového těsta je nejlepší. Výsledky porota vyhlásí zítra v 15 hodin. Proboštovská cmunda není jedinou soutěží slavností. Od 19.30 se budou dospělí odvážlivci moci zapojit také do pivních soutěží o pivní ceny. Ani děti ale nepřijdou zkrátka. Čeká na ně spousta zajímavých atrakcí zdarma, ukázky historických zbraní a lukostřelby spojené se soutěžemi či jízdy na koních před Besedou. Hudebním lákadlem slavností je vystoupení Sabiny Křovákové s kapelou od 20 hodin. Lidé se mohou těšit i na výstavu závodních automobilů a také na bezplatné jízdy vláčku Humboldt na trase Teplice, hlavní nádraží Proboštov, hřiště Přítkov točna. Ty začnou ve 12.00 z Teplic, v Proboštově bude vláček vždy 15 minut po celé a z Přítkova se bude odjíždět v půl, z Proboštova do Teplic ve tři čtvrtě. Poslední jízda se koná v 17.30 z Přítkova. Vstup na akci je zdarma.