David Koller zahraje na teplickém letišti
KDY: Sobota 17. července od 20 hodin
KDE: Teplické letiště
ZA KOLIK: 490 korun

David Koller je český rockový zpěvák, skladatel a bubeník. Patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie. David Koller vystoupí na teplickém letišti v sobotu od 20 hodin, před ním zahraje Pavel Houfek band. Vstupné stojí 490 korun.

Železniční expozice v Oseku nabídne pexeso či magnetky
KDY: Sobota 17. července od 9 do 15.30 hodin
KDE: Osek
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

V sobotu bude od 9 do 15:30 opět otevřena železniční expozice Moldavské dráhy v budově železniční stanice Osek město. Koupit si tam můžete třeba pexeso krušnohorské železnice, železniční mapu ČR či magnetky. V provozu budou modelová kolejiště. Vyfotit se můžete s exotickým panem výpravčím nebo si zatelefonovat telefonem na kličku. Vstupné je dobrovolné. Železniční expozice bude zase přístupná až v sobotu 21. srpna.

Koncert pro kamerunské kozy láká na Gaia Mesiah a Arakain
KDY: Pátek 16. července od 16 hodin
KDE: Na Kyselce v Bílině
ZA KOLIK: 500/600 korun

Koncert pro kamerunské kozy láká na kapely Gaia Mesiah, Totální nasazení, The Atavists či Arakain. Bílinský punk-rockový festival proběhne v Bílině na Kyselce v letním amfiteátru v pátek 16. července od 16 hodin. Vstupné v předprodeji v IC Bílina, na www.kcbilina.cz a na www.ticketportal.cz stojí 500 korun, na místě pak zaplatíte o sto korun víc tedy 600 korun.

Proboštovská pouť nabídne kolotoče
KDY: 17. a 18. července
KDE: Proboštov
ZA KOLIK: Zdarma

V Proboštově bude o víkendu pouť. Konat se bude kvůli vládním opatřením místo tradičního červnového termínu až nyní o prázdninách. Těšit se můžete na pouťové atrakce, střelnice a stánkový prodej. Akce se uskuteční v areálu Pohodlíčko a je zdarma.

KDY: červen až září denně
KDE: Krupka
ZA KOLIK: Plné vstupné 130 korun

Prohlídková štola Starý Martin v Krupce funguje denně

Prohlídková štola „Starý Martin“, která je kulturní památkou, má mít od května do října otevřeno denně. Vydat se tak můžete do podzemí po stopách horníků a splňte si přání u pramene štěstí. Ve venkovním muzeu hornictví najdete techniku, dopravní prostředky a další zajímavosti. Začátky prohlídek jsou vždy v 9.30; 10.30; 11.30; 13.00; 14.00; 15.00 a 16.00 hodin. Vstupné plné je 130 korun, snížené 80/50 korun.