více >>

Mládí s filharmoniky 2019

Akce již skončila

Mládí s filharmoniky 2019
úterý 28. května od 19 hodin v Teplicích
V úterý 28. května se od 19 hodin v Domu kultury v Teplicích uskuteční koncert druhého ročníku projektu Mládí s filharmoniky 2019.

Koncert je výsledkem celoroční přípravy žáků ZUŠ a studentů konzervatoře, kteří pod vedením lektorů filharmoniků secvičovali společné vystoupení.

Celý projekt, který ve spolupráci s Konzervatoří Teplice a Severočeskou filharmonií Teplice organizují ZUŠ E. Randové Ústí nad Labem a ZUŠ Teplice, je součástí Festivalu L. van Beethovena a zároveň zahajuje i celostátní happening základních uměleckých škol „ZUŠ Open“ (31. 5. 1. 6.). Propojení se soutěží Virtuosi per musica di pianoforte pak zajišťuje vystoupení nejlepšího českého účastníka této soutěže, talentovaného klavíristy Jana Čmejly. Záštitu poskytl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje a Hynek Hanza, primátor města Teplice.

Celková realizace by se neobešla bez zkušeného dirigenta Ladislava Ciglera, který má bohaté zkušenosti s hudební mládeží (Mládí s filharmoniky 2017, projekty České filharmonie, Filharmonie mladých Prah).

28. 5.  (19:00–21:00)
Teplice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ