více >>

Teplice opět hostí Evropskou hudební akademii 2018

Akce již skončila

Také letos se sjedou do Teplic mladí talentovaní hudebníci mimo jiné z Kanady, USA, Austrálie a Číny, aby zde absolvovali mezinárodní dirigentský a pěvecký workshop. Dvanáctý ročník Evropské hudební akademie se uskuteční pod vedením operní pěvkyně Evy Randové a Norberta Baxy, šéfdirigenta opery Divadla J. K. Tyla v Plzni. V uplynulých létech nastudovali mladí pěvci řadu světových operních inscenací, které byly provedeny v Krušnohorském divadle a na dalších českých operních scénách. Letos se milovníci operní hudby mohou těšit na Italku v Alžíru, komickou operu o dvou dějstvích Gioacchina Rossiniho.
„Tento titul jsem zvolil, protože až na předehru, která je uváděna často, samotná opera se příliš nehraje, přitom je vtipná a Rossiniho hudba krásná. Navíc ji aktuálně mají pěvci z Vancouveru nastudovanou,“ vysvětlil Norbert Baxa.
Na jevišti Krušnohorského divadla se Italka v Alžíru objeví v premiéře 20. července a reprízována bude 26. července v 19 hodin. Kromě Tepličanů a letních návštěvníků nejstarších lázní v Čechách se na ni mohou těšit rovněž návštěvníci děčínského zámku a diváci v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.
V inscenaci se průběžně představí dvaadvacet zpěváků, sólistů a sboru Operního studia Univerzity Britské Kolumbie (Kanada) a Severní Floridy (USA). Spolu s nimi se na představení podílí pět členů Brixiho komorního souboru Teplice, všichni za režijního dohledu Krzystofa Biernackiho. Komorní orchestr Evropské hudební akademie diriguje Norbert Baxa.

od  20. 7.  (07:21)
do  26. 7.  (22:00)
Teplice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ