PROBOŠTOV
Proboštovský masopust
Kdy: sobota 8. února, od 10 hodin
Kde: náměstí Svobody
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Již počtvrté se bude v Proboštově v rámci obnovené tradice slavit Masopust. Letošní oslavy připadají na sobotu 8. února a start je v 10.00 hodin na Náměstí Svobody před budou Besedy. „Zatím každý ročník Proboštovského Masopustu proběhl trochu s jiným scénářem a stejně tak tomu bude letos. Poprvé se účastníci i návštěvníci mohou těšit na pravou českou zabíjačku doplněnou o workshop řeznických dovedností. Vlastně to letos bude hlavně o mlsání,“ přibližuje místostarosta Roman Nešetřil. K dostání budou zabíjačkové pochoutky včetně polévky, guláše a ovaru z polní kuchyně. K tomu se samozřejmě bude točit pivo včetně Masopustního speciálu a podávat další teplé a studené nápoje. Kdo by dostal chuť na sladké, může ochutnat Dubský perník a zároveň si i vyzkoušet techniku zdobení perníčků či si osladit život medem od místního včelaře. „Pro děti jsme připravili dílničku na výrobu masek, dospělým zahraje country kapela Péráci z Ústí nad Labem,“ doplňuje Nešetřil. Chybět nebude tradiční soutěž o nejlepší masopustní koláč. Hospodyňky, případně hospodáři mohou své sladké, ale i slané pochoutky nosit k Besedě od 12 do 14 hodin, poté proběhnou veřejné ochutnávky a vyhlášení soutěže. Odměny se dočkají i nejlepší dětské a dospělé kostýmy. V 16.00 vyrazí masopustní průvod, který poprvé povede nový maskot obce Probošt Antonín na pouť obcí. Od 19.00 pak zakončí program Maškarní bál na sále Sokolovny, který pořádají tenisté z Proboštova.

BŽANY
Masopustní průvod
Kdy: sobota 8. února, od 9 hodin
Kde: statek ve Bžanech
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na statku u nádrže ve Bžanech se sejdou masky v 9 hodin, průvod se následně vydá povozy do Pytlíkova odkud bude pokračovat do každé místní části. Po skončení obchůzek místních částí bude zábava pokračovat na statku ve Bžanech, kde budou připraveny zabijačkové pochoutky.

ZABRUŠANY

Průvod masek

Kdy: sobota 22. února, od 14.45
Kde: Zabrušany
Za kolik: zdarma
Proč přijít:  Akce v Zabrušanech proběhne pod heslem: Ať jste malí nebo velcí, přijďte v masce a užijte si kupu legrace. Sraz masek a ostatních účastníků je v sobotu 22. února od 14.45 ve Všechlapech u dětského hřiště. Průvod masek za doprovodu divadla V Pytli Petra Stolaře začne v 15 hodin, od 15.30 proběhne zábavní odpoledne v restauraci v Zabrušanech. V plánu je soutěž o nejhezčí masku. Vstup je zdarma.