"Zasílám Vám oskenovanou fotku mého prvního školního dne. Není to už ani pravda, psal se rok 1985 a sedím ve druhé lavici vlevo.

Ještě si na ten den pamatuji. Měla jsem kostkované, babičkou šité červenobílé šatičky, které mám schované dodnes. Je to asi půl roku zpátky, co běžel v televizi film (název již bohužel nevím) natočený v osmdesátých letech a herec, který tam hrál školáka, měl přesně tu aktovku, jakou jsem měla já.

Filipův první den ve škole
Soutěžte s Deníkem: První den s úsměvem

Jsou to krásné retro vzpomínky a pěkně jsem se zase po delší době při listování alba vrátila do bezstarostných, dětských a školních let…," napsala nám Jitka Vlachová.

Soutěž: Pošlete fotky ze školy a vyhrajte pitíčka na celý rok

Deník vyhlašuje soutěž o pitíčka Capri-Sun na celý školní rok 2021/2022. Stačí k tomu docela málo. Pošlete nám fotky z vaší školy či domácího učení a k nim pár vět, aby i ostatní věděli, co se na snímcích odehrává. Pochlubte se, jak a kde se učí vaše děti nebo vytáhněte archivní fotky z vaší školní docházky. Klidně přidejte i historky a zážitky. Fantazii se meze nekladou.

Všechny zaslané snímky postupně zveřejníme v rámci zářijového seriálu na webu denik.cz a redakční porota pak na konci měsíce vybere jednoho výherce, který od nás obdrží pitíčka Capri-Sun od firmy Vitar a to na každý školní den jedno a až do letních prázdnin.

Své příspěvky včetně uvedení jména a vašeho bydliště zasílejte na e-mail: natasa.budacova@denik.cz.