Předchozí
1 z 16
Další

Ladislav PertlZdroj: Archiv respondentaLadislav Pertl
odborný učitel, Bžany

U nás je to těžké. Nejedná se jen o jednu obec, ale je nás více (Bžany, Hradiště, Lbín, Lhenice, Mošnov, Bukovice). Řešit by se mělo stmelování občanů. Asi jako všude řešit také vodu v přírodě. Je jí tu málo a bude i nadále nedostatková. Také by se měly řešit silnice. Chodníky máme nové, ale jsou místa, kde je silnice špatná. A s tím je také spojené projíždění kamionů přes obec Bžany, Hradiště.

Jana ŘezníčkováZdroj: Archiv respondentaJana Řezníčková
podnikatelka, Žalany

U nás je to takové divné. Lidi se příliš nezajímají. Na zasedání zastupitelstva moc nechodí. Neustále se u nás teď řeší škola, odpady, kanalizace. Já s tím moc problém nemám, hlavně mě zajímá, aby dobře fungovala škola. Jinak v obci je pořádek, vše posekáno, uklizeno. Akce pro děti se taky dělají. Jsem spokojená.

Milan StryjaZdroj: Archiv respondentaMilan Stryja
fotograf, Teplice

Myslím, že velká témata budou, stejně jako v minulých letech, koupaliště na Nové Vsi a bezdomovci v centru a v Trnovanech či Řetenicích, popřípadě úklid města. To zatím pozoruji jako nejvíce diskutovaná témata na sítích.

Pavel KuchařZdroj: Archiv respondentaPavel Kuchař
vyšetřovatel u hasičů, Teplice

Pro mě komunální politika je složité téma. Ale rozhodně na prvním místě vidím problém v bydlení. Chybí městské byty, výstavba v návaznosti na drahé bydlení a nedostupného bydlení v Teplicích. Pro mě je docela důležité téma také vytvořit a propojit nějak rozumně cyklostezky. Aby nešikanovali řidiče, ale byl z toho zajimavý okruh. Doubravka, Písečák, Mušle, centrum až Zámecká.

Radim NeuwirtZdroj: Archiv respondentaRadim Neuwirt
astronom, Teplice

Bude se řešit koupaliště, vágusové na Benešáku, smažky v Trnovanech, zase covid a Ukrajinci v Teplicích, bude to dost polarizované.

Jitka HanouskováZdroj: Archiv respondentaJitka Hanousková
tajemnice KSČM, Újezdeček

Mezi lidmi nejvíc rezonuje rekordní inflace a s ní spojené radikální snížení životní úrovně nejen neslabší sociální skupiny, ale i střední vrstvy obyvatel. K řešení je toho hodně a vše se bude odvíjet od kroků vlády, zda se za lidi postaví, nebo je nechá na pospas rostoucím životním nákladům. Konkrétně v naší obci se za poslední tři roky v rámci limitovaných finančních prostředků událo dost pozitivního. Samozřejmě na rekonstrukci čekají paneláky i obecní domy, chodník z obce do přilehlé osady, ale i znovuotevření klasické hospody U Kobyláka.

Ilona GazdošováZdroj: Archiv respondentaIlona Gazdošová
státní zaměstnanec, Bořislav

Tématem asi bude poskytování pomoci Ukrajině (na úkor obyvatel ČR), ubytování uprchlíků, vzrůstající ceny, inflace, i když to jsou spíš celorepublikové problémy. V mé obci jsem spokojená s tím, jak to je. Výraznou změnu to nepotřebuje. Možná dopravní obslužnost, i když se mě to přímo nedotýká. Tématem bude bezplatný svoz odpadu, který u nás v obci máme. A doufáme, že přetrvá i po volbách.

Jiří DušekZdroj: Archiv respondentaJiří Dušek
penzista, Teplice

Myslím si, že vzhledem k bezprecedentní situaci na celostátní úrovni (inflace, energie, příliv uprchlíků), které se dotýkají peněženek každého občana, zastíní tentokrát tato témata ta lokální. Zvýšit kredibilitu našeho města v ostatních částech naší republiky. Zvýšit vzdělanost populace (i v menších městech jsou některé pobočky VŠ), udržet ve městě 1. fotbalovou ligu vč. fotbalové akademie. Udržet solidní kulturní vyžití ve městě větší podporou institucí, které na své akce nevybírají vstupné (muzeum,knihovna,KC Zahálka atd.), protože lidé na placenou kulturu budou mít stále méně peněz. Čistota města, problém bezdomovců. Neúnosný stav některých chátrajících budov v centru města, kterých stále přibývá. Kontaktní besedy na jednotlivá palčivá témata představitelů města s občany průběžně během celého funkčního období a ne jenom měsíc před volbami na volebních stáncích.

Miroslav ErbenZdroj: Archiv respondentaMiroslav Erben
publicista a fotograf, Bílina

Jako hlavní téma vidím všeobecné zdražování, energetickou a plynovou krizi. Kdo navrhne lepší změnu ten vyhraje. V rámci Bíliny očekávám další předvolební lži a lítání třísek na všechny strany a zázračné řešení problémů po Facebooku. Tipuji další kauzy a mediální zviditelnění Bíliny.

Robert ZauerZdroj: Archiv respondentaRobert Zauer
fotograf, Teplice

I když jde o komunální volby, bude určitě hlavním tématem inflace a její dopady na běžné životy občanů. Hned v závěsu pak vidím péči o ukrajinské uprchlíky v obcích. Řešit by se podle měl především vztah samospráv k místním občanům, protože mnozí už trpí frustrací z uprchlíků a ekonomické situace a potřebují vědět, že tu je někdo, kdo je slyší a je tu především pro ně. Na Teplicích se mi líbí, že tu vzkvétá kultura, ale moc bych si přál, aby se vrátil život do ulic v centru města, které dnes mnohdy připomínají spíš periférii, než centrum lázeňské metropole.

Lenka BeštováZdroj: Archiv respondentaLenka Beštová
technik kvality, Krupka

Myslím, že téma letošních komunálních voleb bude výstavba Lidlu a úprava okolí u nás v Krupce a také válka na Ukrajině. Řešit by se mělo bývalé koupaliště v Krupce a jeho přeměna. Je třeba reálně pracovat na využití těchto prostorů. Obnova parku u staré dráhy pod ZŠ Teplická, vybudování laviček a odpočinkové zóny.

Radek TomšůZdroj: Archiv respondentaRadek Tomšů
meteorolog, Teplice

Hlavní téma celé kampaně bude asi koupaliště a určitě také bezpečnost v určitých částech města. Řešit by se mělo koupaliště, jehož cena, zdá se, neúměrně roste. Také by měla být více vidět městská policie na místech, která se obecně považují za problematická. Řešit by se mělo zlepšení infrastruktury, což znamená například opravy a kvalita silnic, chodníků a dětských hřišť. Město by mělo výrazně zvýšit příspěvek na teplickou fotbalovou mládež. Protože je to jedno z nejdůležitějších sportovních zázemí v kraji, a byla by velká škoda přijít o tak významnou sportovní výchovu mládeže.

Petr ZwettlerZdroj: Archiv respondentaPetr Zwettler
umělec, Krupka

S ohledem na to, jak to v Krupce funguje, bych chtěl, aby se změnilo vedení obce. Ale stejně my, kteří děláme rukama, se lépe stejně mít nikdy nebudeme. Ať tam bude Petr nebo Pavel. Stejně budeme ohýbat hřbet. Dám svůj hlas nějaké malé bezvýznamné straně, jen aby nebyl započítán ve prospěch krupských oligarchů. Stejně jako se to stalo už v předchozích volbách, je jedno, která strana vyhraje. Stejně tam zůstanou ti samí, dokud je nezavřou.

Brigita WohlováZdroj: Archiv respondentaBrigita Wohlová
zdravotní sestra, Teplice

Hlavním tématem bude jednoznačně ekonomická situace, jak zvládnout inflaci a drahotu a drahé energie. Řešit by se měli asi bezdomovci v centru Teplic, bezpečnostní situace občanů a soužití s ukrajinskými uprchlíky. A co by se mělo změnit? Rozhodně dopravní situace a opravit komunikace.

Zdroj: DeníkCo u vás rozhodne volby? Zapojte se do ankety Deníku
Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas.

Zvolíme vedení obcí a senátory

Volby do zastupitelstev obcí, komunální volby, vyhlásil prezident republiky na dny 23. a 24. září 2022. 

Současně proběhne první kolo volby do třetiny Senátu Parlamentu České republiky. A to konkrétně v obvodech 1 - Karlovy Vary, 4 - Most, 7 - Plzeň-město, 10 - Český Krumlov, 13 - Tábor, 16 - Beroun, 19 - Praha 11, 22 - Praha 10, 25 - Praha 6, 28 - Mělník, 31 - Ústí nad Labem34 - Liberec, 37 - Jičín, 40 - Kutná Hora, 43 - Pardubice, 46 - Ústí nad Orlicí, 49 - Blansko, 52 - Jihlava, 55 - Brno-město, 58 - Brno-město, 61 - Olomouc, 64 - Bruntál, 67 - Nový Jičín, 70 - Ostrava-město, 73 - Frýdek-Místek, 76 - Kroměříž, 79 - Hodonín.