Zdroj: DeníkJak prohlásilo ve volbách vítězné ANO 2011 v Bílině, asi není překvapením, že s ohledem na výsledky voleb a předchozí zkušenosti nakonec došlo k dohodě na pokračování koalice ve stejném složení jako v předchozích čtyřech letech. Ve vedení města zůstanou ANO 2011 s ODS a uskupením Moje Bílina.

„Nyní budou následovat jednání o konkrétním personálním obsazení a programovém prohlášení. Termín ustavujícího zastupitelstva předpokládáme v druhé polovině října,“ sdělila dosavadní starostka za ANO Zuzana Schwarz Bařtipánová.

V Bílině volby vyhrálo ANO. V zastupitelstvu získalo místa pro 11 svých lidí. Druhá skončila SPD a třetí ODS. Vítěz voleb ale potřeboval pro většinu na radnici pomoc partnerů, počet mandátů z voleb nestačil. Účast byla 34,77 procent.

Výsledky voleb v Bílině
1. ANO 36 % (11 zastupitelů)
2. SPD 16,82 % (5 zastupitelů)
3. ODS 10,3 % (3 zastupitelé)
4. Bílinští sociální demokraté a nezávislí 9,78 % (3 zastupitelé)
5. Moje Bílina 7,93 % (2 zastupitelé)
6. Čistá a bezpečná Bílina 6,94 % (2 zastupitelé)
7. KSČM 6,70 % (2 zastupitelé)
8. Naše Bílina – Svobodní 5,46 % (1 zastupitel)

Pro Bílinské sociální demokraty je výsledek zklamáním. „Volební výsledek bohužel neumožní realizovat náš volební program. Byli jsme připraveni zásadně zlepšit bezpečnost a zdravotnictví ve městě, získat pro Bílinu dotace, ze kterých by měli prospěch všichni občané a mnoho dalšího,“ vyjádřili se zástupci sdružení po volbách. I přesto, že budou nadále v opozici, jsou členové bílinského uskupení pod vedením Zdeňka Rendla připraveni dál pokračovat. „Budeme se snažit pracovat pro Bílinu co nejaktivněji i v novém složení zastupitelstva,“ uvedli na svém facebookovém profilu.

Pod pokličkou

Určité tajemno vládne v Dubí. Tam vedou vyjednávání po své linii vítězní Pro Dubí. Brzo by mělo být jasněji. „Do soboty je možné napadnout výsledky voleb, a proto ještě čekáme. Rádi bychom v sobotu vydali tiskovou zprávu o podobě koaliční spolupráce,“ sdělil Deníku Jiří Kašpar ze sdružení Pro Dubí.

V Dubí vyhrálo sdružení Pro Dubí, na druhém místě skončili Severočeši Dubí. Volební účast byla 35,53 procent.

Výsledky voleb v Dubí
1. Pro Dubí 41,72 % (7 zastupitelů)
2. Severočeši – Dubí 33,34 % (6 zastupitelů)
3. MHN za harmonický rozvoj obcí a měst 15,07 % (3 zastupitelé)
4. KSČM 8,87 % (1 zastupitel)

V Duchcově by na základě výsledku voleb k velkým změnám ve vedení města dojít nemělo. Ani přes vítězství ANO ve volbách. Dostalo málo hlasů, což na zvrat poměrů na radnici nestačí. „Snažili jsme se vyjednávat s SPD a Koalicí pro Duchcov, ale staro-nové vedení bylo dohodnuto již před volbami. Respektujeme rozhodnutí, aby město jelo ve stejném složení, jak si to přeje většina voličů. Nevzdáme se,“ okomentovali zástupci duchcovského ANO 2011 výsledek. Opozice tak má nejspíše 10 zastupitelů – ANO 6, Koalice pro Duchcov 4. Vládnoucí uskupení těsných 11 zastupitelů ČSSD, KSČM, Nezávislí a SPD.

Výsledky voleb v Duchcově
1. ANO 27,57 % hlasů (6 zastupitelů)
2. ČSSD 26,10 % hlasů (6 zastupitelů)
3. Koalice pro Duchcov 19.23 % hlasů (4 zastupitelé)
4. SPD 12,68 % hlasů (3 zastupitelé)
5. KSČM 5,7 % hlasů (1 zastupitel)
6. Nezávislí – Žijeme Duchcovem 5,19 % hlasů (1. zastupitel)