Krupka na Teplicku tak má po více než 10 letech nového starostu. Zastupitelé z nové vládnoucí koalice do čela města potvrdili Jana Kuzmu z vítězného ANO. Dosavadní starosta Zdeněk Matouš ze sdružení Společně pro Krupku skončil v opozici.

Na změnu čekali dlouho

Teprve až po svém zvolení si Jan Kuzma oddechl. Byť už před jednáním nově vytvořená koalice vystupovala stabilně, v Krupce je možné všechno. Volba proběhla veřejně a vše předem domluvené se potvrdilo. Protistrana žádné „překvapení“ nepředvedla. Pro Kuzmu na post uvolněného starosty hlasovalo 15 zastupitelů z 21.

Zdroj: Deník„Děkuji všem, kteří jste přišli k volbám. Právě vy jste umožnili tuhle změnu, na kterou Krupka čekala tolik let,“ řekl po svém zvolení.

Dohodu o vedení radnice ve městě v Krušných horách po volbách uzavřely politické subjekty ANO 2011, Zdravá Krupka, MPV-Město pro vás, ODS a sdružení Krupka náš domov. Právě v tomto složení má být koalice stabilní a pro další čtyři roky většinová. Vyjednávání vedlo ve volbách v Krupce vítězné ANO, které společně se Zdravou Krupkou patřilo řadu let k velkým kritikům radnice.

Z ustavujícího zasedání Zastupitelstva města Teplice, primátor Jiří Štábl (ANO)
„Kuberova éra“ v Teplicích skončila, ODS i tak zůstává ve vedení města

Končící starosta Matouš ve své závěrečné řeči na ustavujícím jednání zastupitelstva prohlásil, že odchází s čistým svědomím. „Myslím, že tým, který jsem vedl, odvedl skvělou práci. Tři volební období stačila, aby se Krupka proměnila. Přeji novému vedení, aby v práci úspěšně pokračovalo,“ řekl, než ze svého krku definitivně sundal zlatý starostovský řetěz s medailí s městským znakem.

Novou místostarostkou Krupky se stala Miloslava Bačová z hnutí Zdravá Krupka, druhým zástupcem starosty je Rostislav Kadlec z hnutí Krupka náš domov, který byl místostarostou už v minulém volebním období. Rada města je sedmičlenná. Vládnoucí koalice má v zastupitelstvu o 21 členech 13 křesel. V opozici je Společně pro Krupku s pěti mandáty, SPD se dvěma zastupiteli a jednoho zástupce tam má Zdraví Sport a Prosperita.

Jak dopadly volby v Krupce:
Volební účast byla 43,57 %
1. ANO 21,46 % hlasů (5 zastupitelů)
2. Společně pro Krupku 19,68 % hlasů (5 zastupitelů)
3. Zdravá Krupka 19.21 % hlasů (4 zastupitelé)
4. Krupka náš domov 11,01 % hlasů (2 zastupitelé)
5. SPD 8,31 % hlasů (2 zastupitelé)
6. ODS 6,48 % hlasů (1 zastupitel)
7. Zdraví Sport Prosperita 5,92 % hlasů (1 zastupitel)
8. SNK MPV – Město pro vás 5,82 % (1 zastupitel)
9. Občané pro občany 2,11 % (0 zastupitelů)