Na Zámeckém náměstí v Teplicích je to už její dvaadvacátá výstava. „Je tu přes dvě stovky exponátů, z toho čtyřicet věcí je nových. Každý rok říkám, že už je to poslední výstava, že nám roky přibývají, ale nakonec nám to nedá. Sebereme síly a pustíme se do toho. Bez manžela by ale žádná výstava nebyla,“ říká na adresu sochaře Pavla Kartáka.

Na výstavě nechybí veliký betlém, do kterého každoročně přibývají nové postavičky. Tentokrát je to slečna s dárkem, dudák a matrikář Picmaus s husím brkem v ruce. „Někdo přece musel zapsat, co se v betlémě odehrálo,“ podotkla paní Alena.

Svůj koutek tu má i bytová fontánka, která byť poškozená, přežila při výpalu havárii pece v lounském Elektroporcelánu. Doplňuje ji okno, které vyjadřuje pocity výtvarnice, která nevěděla, jestli má plakat nebo se smát při pohledu na spoušť, kterou havárie způsobila. Přežil ji i kocour Ouško, který ze židle spokojeně mrká na návštěvníky.

„Měli jsme takového bezvadného kocoura, zrzavého Bohouška, který taky vydržel všechno,“ usmíval se při vzpomínce na kočičího kamaráda, který už odpočívá v kočičím nebi Pavel Karták.

Adventní setkání poezie, hudby a výtvarného umění na oratoři začíná v sobotu 1. prosince v 18 hodin. O duchovní slovo se postará P. Benno Beneš, program s poezií Aleny Melicharové a Horymíra Zelenky, hudbou a zpěvem připravili studenti Konzervatoře Teplice.

Havárii pece přežil bez úhony jen kocour Ouško - pohodář.
FOTO: Havárii pece přežil jen Kocour Ouško pohodář