Po dvou letech se vrátí do Teplic sólisté newyorských Broadway Theatres. Vystoupí na zahajovacím koncertu 52. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Zazní zde skladby z filmů Jamese Bonda a světově známé muzikály.

NEW YORK SE VRACÍ

„Sólisté z New Yorku se na festivalu objevili v Teplicích poprvé v roce 2011, též v roce 2014 a úspěch byl pokaždé famózní. Na přání posluchačů se tedy unikátní projekt vrací, 26. května sem zavítají Debbie Gravitte, Capathia Jenkins a Hugh Panaro," upozorňuje Roman Dietz, ředitel Severočeské filharmonie Teplice, která tento festival pravidelně každoročně pořádá.

Hugh Panaro.„Pro posluchače to bude výjimečný zážitek. Náš festival ovšem trvá od konce května téměř celý červen a nabídne toho ještě mnohem více," připomíná Dietz.

Festival letos zve na šest symfonických a třináct komorních koncertů.

NOVĚ BUDE TAKÉ MOST

„Představí se na nich řada vynikajících umělců z celého světa. Festivalové koncerty hostí deset měst Ústeckého kraje krom Teplic také Terezín, Osek, Děčín, Chomutov, Litoměřice, Velké Březno, Jimlín, Klášterec nad Ohří a nově letos také Most. Přitom Teplice dále zůstávají domovským městem festivalu. Lákají na řadu koncertů včetně zahajovacího a závěrečného," zve ředitel Roman Dietz.

„Za zmínku jistě stojí také slavnostní koncert Symfonického orchestru Konzervatoře Teplice, kterým vyvrcholí oslavy 45. výročí jejího založení. Členy tohoto orchestru budou současní ale i bývalí studenti konzervatoře, kteří v současnosti působí v mnoha prestižních hudebních tělesech," doplňuje slova šéfa Magdalena Jenčíková, mluvčí filharmonie.

UŽ MÁ SVÉ JMÉNO

„Považujeme za úspěch, že se Hudební festival Ludwiga van Beethovena stal největším festivalem klasické hudby, který se koná na území Ústeckého kraje. Asociací hudebních festivalů ČR byl zařazen mezi prestižní festivaly, které se konají v České republice. Své jméno má ale i za hranicemi, o čemž svědčí například návštěvnost našich německých sousedů. Pořádání takto rozsáhlé kulturní akce by ale nebylo možné bez stálé podpory statutárního města Teplice, Ústeckého kraje či ministerstva kultury," dodává Roman Dietz.

Festival začíná 26. května zahajovacím koncertem a končí o měsíc později 23. června závěrečným koncertem, na kterém se představí operní pěvec Štefan Margita.

CAPATHIA JENKINS.