Víkendový festival odstartuje v pátek 4. září v 17 hodin skutečnou hudební lahůdkou: v Teplicích poprvé se představí skupina Condurango, která po vzoru populárního bylinného likéru povzbudí naši chuť na třídenní nálož hudby a mluveného slova „originálními latinsko americkými rytmy z Českých Budějic". Zakladatelkou, skladatelskou a interpretační hvězdou kapely, jejíž koncerty jsou po celé České republice beznadějně vyprodány, je vynikající herečka, skvělá zpěvačka a hráčka na trubku a perkuse Bára Hrzánová. Doporučuji nenechat si ji ujít v této jedinečné roli! Spolu s ní se na přízeň teplických posluchačů těší Míla Šikola (violoncello), Vladimír Kosík (kytara, zpěv) a Ivo Novák (kytara, zpěv). Nabízíme samostatné vstupenky na koncert od 17 hodin nebo cenově výhodné vstupné na podvečerní blok, jenž zahrnuje hlavní denní menu: divadelní představení.

Adriana alias Šárka Vaculíková, tentokrát coby Milena

Páteční večer 4. září od 20 hodin bude zcela v rukou mladé, talentované a stále populárnější herečky Šárky Vaculíkové, jež je autorkou, režisérkou i představitelkou několika ženských postav úspěšné one woman show „Milena má problém". Hravé, dravé, ale i vážné a především vtipné představení je určeno všem ženám před svatbou, po svatbě, s dětmi i bez nich a všem mužům, co doma uklízejí, ale i těm, kteří se ničeho ani netknou. Čtyři hlasy, čtyři ženy, čtyři životní zkušenosti a jedna nevěsta v den svatby, to všechno v provedení půvabné Šárky Vaculíkové, neteře herce Lukáše Vaculíka, kterou většina z nás zná coby temperamentní Adrianu z nekonečného „nováckého" seriálu Ulice. Samozřejmě i na večerní divadlo lze vstupenku koupit samostatně.

Černé blues a soul zámeckému nádvoří sluší

Černá tvář, nezaměnitelná barva hlasu a rodové kořeny, které jí muzikanti mohou závidět: Marilyn Oliver si na blues hrát nemusí, ona je sála s mateřským mlékem. Teplice jsou jednou ze zastávek jejího letošního evropského turné. Černošská zpěvačka Marilyn Oliver je praneteří legendárního kytaristy Woodyho Waterse. Do svého bandu si přizvala přední české jazzové hráče: Jana Kořínka (hamondky), Jiřího Maršíčka (kytara) a Tomáše Vokurku (bicí). Vynikající černé blues a autentický soul zazní na vnitřním nádvoří teplického zámku v sobotu, 5. září v 17 hodin. Vstupenky nabízíme samostatně nebo cenově výhodněji spolu s večerním divadelním představením. Což by měl být doslova divácký trhák, jímž skvěle odstartujeme podzimní divadelní sezonu!

Úchvatná Vilma Cibulková a její druhá Thálie

Právě za jedinečné ztvárnění Leni Riefenstahl, fotografky, tanečnice, herečky a především mimořádně nadané dokumentaristky, jež se stala dvorní filmařkou Adolfa Hitlera, získala letos Vilma Cibulková svoji druhou Thálii, největší ocenění, jakého mohou tuzemští herci dosáhnout.

„Vždycky, když ji v té roli vidím, úplně zapomenu, že se dívám na Vilmu, tak moc se na jevišti promění! Najednou je to pro mě někdo naprosto cizí, až mě z toho mrazí a přeji si, aby už představení skončilo, aby se mi vrátila ta Vilma, kterou znám," svěřil se mi při letošní „lázeňské" Pavel Jakub Ryba, kytarista a přítel Vilmy Cibulkové. Mimochodem, pokud prý nebude mít koncertní vystoupení, přijedou v sobotu 5. září na zámek spolu. Původní slovenskou hru o fiktivním setkání dvou skutečných historických postav legendárního moderátora Johnnyho Carsona a kontroverzní Leni, jejíž netypická a pozoruhodná životní cesta je plná vzestupů a pádů, režíroval Viktor Polesný. V dalších rolích uvidíme Danu Syslovou, Ondřeje Kavana a Daniela Krejčíka. Divadlo na zámku uvede Leni v sobotu 5. září, s netypickým začátkem ve 20.30 hodin! Vstupenky rovněž možno zakoupit samostatně.

Hudební smršť Idy Kelarové

Zábavná, originální, temperamentní, komunikativní a především výborná muzikantka, to je Ida Kelarová. Propojování romských a jazzových prvků, romských harmonií a latinsko amerických rytmů a zvuk jazzové kapely. Tím vším se vyznačuje hudební formace, kterou si pro svůj teplický koncert sestavila. Její projev vychází z nejlepších tradic romského muzikantství a je umocněn otevřeností a novátorstvím, s nímž prezentuje nově vytvořené i lidové romské písně a skladby. Jazz jde do nebe tělo a duše, zážitek plný zhmotňující se muziky a příběhů vyprávěných v notách. Takové jsou koncerty Idy Kelarové. Divadlo na zámku uvede v neděli, 6. září v 17 hodin, vstupné samostatné nebo spolu s večerní „Smlouvou".

Dva muži a jedna vražda

Divadlo na zámku 2015 ukončí „Smlouva". Uzavřou ji Miroslav Etzler a Karel Zima. Bravurní tragikomedie o muži, jenž si sám najme vlastního vraha, nabízí detektivní zápletku, ale především znamenité party pro herecký koncert Miroslava Etzlera a Karla Zimy. „Něco takového by nevymyslel ani sám Mrožek!" Úsloví, jež se v Polsku vžilo ještě za života legendárního světového dramatika, dokládá, co je pro jeho hry charakteristické: neotřelé zápletky, vtipné řešení situací a překvapivá pointa. Uvedeme v neděli 6. září, ve 20 hodin. Vstupenky možno koupit i samostatně.

Cenově výhodný srpnový předprodejDivadlo na zámku 2015: od pátku 4. do neděle 6. září. Vstupenky na jeden, dva či tři podvečerní bloky pořídíte v pokladně DK Teplice od 1. 8. do 31. 8. se slevou 50,- Kč, tj. za 250,- Kč, 300,- Kč a 400,- Kč. A jak již bylo řečeno, v předstihu si lze koupit i samostatné vstupenky na jednotlivé koncerty či večerní divadelní představení či vstupenky na dopolední a odpolední pohádky. A pozor, kapacita je omezena! 

Napsala: Eva Stieberová, DK Teplice